Recenzja AWeber – opinie oraz szczegółowy test programu 🔍

Odtwórz film na temat edytor wizualny newsletterów aweber

Aby przygotować tę recenzję AWeber, testowałem to narzędzie pod kątem funkcjonalności, planów cenowych, integracji oraz dostarczalności. Mam nadzieję, że ten artykuł Ci jakoś pomoże.

aweber logo

Prowadzisz biznes i szukasz narzędzia do e-mail marketingu oraz automatyzacji procesów, tak, aby nie tracić czasu na niepotrzebne czynności? AWeber może być czymś, co Cię zainteresuje. W tym artykule przedstawię Ci to narzędzie i omówię krok po kroku jego funkcje oraz wszystkie możliwości.

 

Moja recenzja AWeber będzie opierać się na kilkumiesięcznych testach tego oprogramowania, podczas których szczegółowo przeanalizowałem jego wszystkie funkcje, cennik oraz wady programu. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie szybko podjąć decyzję o wyborze narzędzia do wysyłki mailingu.

 

Bez zbędnego przedłużania – zaczynajmy!

Recenzja AWeber – szybki skrót

⏰ Nie masz czasu, aby przeczytać całą recenzję AWeber? Nie ma problemu. 

 

Przygotowałem szybki skrót najważniejszych informacji, które opowiedzą Ci coś na temat tego narzędzia. Oto co musisz wiedzieć na temat programu AWeber:

 

  • Opinie klientów są głównie pozytywne (średnie oceny to 4,2 na 5).

  • AWeber zapewnia intuicyjny, wizualny edytor typu przeciągnij i upuść.

  • Cena zaczyna się od 14,99 dolarów miesięcznie, ale jest też darmowy plan.

  • Zapewniają bibliotekę aż 600 gotowych szablonów newsletterów.

  • Program integruje się aktualnie z ponad 759 innymi aplikacjami (+ Zapier).

 

Poniżej znajdziesz szczegółową recenzję, gdzie omawiam wszystkie funkcje. 👇

AWeber – opinie klientów

Na potrzeby tej analizy AWeber przeglądałem wiele opinii na jego temat w internecie. Sprawdzałem rózne fora internetowe, blogi, portale z opiniami, a nawet filmy na YouTube. 

 

Oto co znalazłem: Średnie opinie AWeber na portalu G2 to 4,2 na 5 gwiazdek (przy 628 opiniach klientów). Większość negatywnych recenzji na temat AWeber jest spowodowana wysoką ceną narzędzia w porównaniu z konkurencyjnymi programami takimi jak GetResponse lub MailerLite.

 

Oto przykładowa opinia klienta AWeber:

opinia aweber

Jak widzisz, głównym minusem AWeber według wielu osób jest wysoki koszt.

 

Szczegóły wszystkich planów cenowych omawiam poniżej, w dalszej części recenzji.

AWeber – co to jest?

aweber strona główna

AWeber to program do wysyłki mailingu oraz automatyzacji jego procesów. Używając tego narzędzia, będziesz w stanie stworzyć oraz wysyłać newsletter do bazy zebranych adresów e-mailowych.

 

Platforma oferuje też dodatkowe funkcje, takie jak gotowe szablony newsletterów, segmentacja subskrybentów, testy A/B, integracje z innymi narzędziami i wiele innych.

 

Siedziba firmy AWeber znajduje się w Stanach Zjednoczonych i posiada ponad 250 pracowników, którzy na bieżąco rozwijają oprogramowanie oraz aktualizują jego funkcjonalności.

 

W dalszej części recenzji opiszę każdą funkcję i przedstawię moją opinię na temat AWeber, więc zachęcam do przeczytania całości lub przescrollowania na sam koniec tego artykułu. Ale ile kosztuje AWeber? Czy jest on opłacalny w 2024 roku?

Ile kosztuje AWeber? Cennik 2024

cennik aweber
Aktualny cennik i plany cenowe AWeber. Kliknij, aby powiększyć.

AWeber oferuje cztery plany cenowe, dopasowane do różnych potrzeb i budżetów.

Pierwszy z nich to AWeber Freedarmowy plan, który umożliwia korzystanie z usług AWebera przy liście do 500 subskrybentów. To doskonała opcja dla tych, którzy dopiero zaczynają budować swoją listę mailingową.

 

Kolejny plan, Lite, rozpoczyna się od 14,99 USD miesięcznie. Oferuje on możliwość wysyłania nieograniczonej liczby e-maili do jednej listy, bez żadnego brandingowania AWebera w newsletterach.

 

Plan Plus, za 29,99 USD miesięcznie, to kolejny krok naprzód. Pozwala on na wysyłanie nieograniczonej liczby e-maili do nieograniczonej liczby list i subskrybentów.

 

Najbardziej rozbudowany plan to Unlimited, kosztujący 899 USD miesięcznie. Jest to opcja dla tych, którzy potrzebują pełnego pakietu – nieograniczona liczba e-maili, list i subskrybentów, oraz dedykowane adresy IP. Dodatkowo, otrzymujesz swojego własnego menedżera konta z zespołu wsparcia AWebera.

 

Warto zauważyć, że wszyscy, którzy wybierają Lite lub Plus i przekroczą 100 000 subskrybentów, mogą zobaczyć wzrost opłat, który może być wyższy niż za plan Unlimited z dedykowanym zarządzaniem kontem. W takim przypadku, warto skontaktować się z AWeberem, aby omówić swoje potrzeby.

 

Dla tych, którzy są gotowi na dłuższe zobowiązania, płacąc rocznie, AWeber zapewnia zniżki w wysokości od 16% do 33%. Dodatkowo, studenci i organizacje non-profit mogą liczyć na dodatkowe korzyści.

 

Ostatnio AWeber wprowadził zmiany w swojej ofercie cenowej, co oznacza, że wraz z przejściem na wyższe plany, odblokowuje się więcej funkcji. Nawet w darmowym planie znajdziesz wiele możliwości, chociaż nie dostaniesz dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych tylko w płatnych planach.

AWeber – główne funkcje

AWeber posiada spoko ciekawych funkcjonalności, które będę przydatne podczas tworzenia kampanii marketingowych opartych o wysyłkę maili. Posiada podstawowe funkcje, jak i również kilka dodatkowych, które wyróżniają się na rynku narzędzi do e-mail marketingu. Oto główne funkcje AWeber:

Wysyłanie newsletterów

aweber interfejs głównego panelu

E-mail marketing i wysyłanie newsletterów jest główną funkcjonalnością AWeber. Używając tego narzędzia, będziesz mieć możliwość masowej wysyłki mailingu do zebranej bazy adresów. Oprogramowanie posiada bardzo intuicyjny interfejs, dzięki czemu każda osoba, nawet początkująca bez większych problemów odnajdzie się w obsłudze AWeber.

 

Po stworzeniu newslettera w kreatorze (który szczegółowo omówimy w dalszej części recenzji) będziesz w stanie jednym kinięciem wysłać mailing na skrzynki subskrybentów lub zaplanować datę i godzinę automatycznej wysyłki. Wszystkie stworzone i wysłane kampanie e-mail marketingu znajdziesz w sekcji wiadomości (Messages).

 

Całość procesu wysyłania jest naprawdę bardzo prosta ze względu na intuicyjny interfejs całej platformy. W zasadzie nie napotkałem żadnych problemów podczas wysyłania swoich newsletterów, a całość procesu przebiegała bardzo szybko.

Możesz przetestować program samemu: Przejdź na AWeber.com

Wizualny edytor e-maili

edytor wizualny newsletterów aweber

AWeber posiada wbudowany wizualny edytor do personalizacji newsletterów działający w oparciu o system typu „przeciągnij i upuść”. W takim przypadku możesz swobodnie dodawać i edytować poszczególne elementy newslettera.

 

W prosty sposób możesz dodać do newslettera elementy takie jak tekst, zdjęcia, logo lub przycisk z odnośnikiem. Edytor AWeber pozwala na dosyć dużą personalizację, więc z pewnością stworzysz newsletter, który spełnia twoje wymagania, jeśli chodzi o wygląd.

 

Osobiście jednak uważam, że w przypadku edytora newsletterów lepiej wypada konkurencyjny program MailerLite, który oferuje większe możliwości dostosowania. Zachęcam do sprawdzenia obu programów, ponieważ każdy ma darmową wersję, więc warto sobie potestować samemu.

Automatyzacja procesów

szablony automatyzacji aweber

Obecnie praktycznie każde dobre narzędzie do wysyłki mailingu posiada wbudowany system do automatyzacji procesów e-mail marketingu. Nie inaczej jest w przypadku AWeber, który posiada dosyć zaawansowane możliwości automatyzacji.

 

Korzystając z AWeber, będziesz w stanie zautomatyzować procesy takie jak automatyczne przywitanie nowych subskrybentów, wysłanie e-maila pod dokonaniu konkretnej czynności, wysyłanie sekwencji kilku newsletterów, przeniesienie subskrybenta do innej grupy i wiele więcej.

 

Możliwości jest naprawdę wiele, jednak nie jest to wyróżniająca się funkcjonalność na tle konkurencji. Obecnie zdecydowana większość konkurencyjnych rozwiązań oferuje podobną funkcję.

Kreator formularzy zapisu i landing page

edytor formularzy zapisu i landing page aweber

Kreator formularzy zapisu do newslettera w AWeber, niestety, może być uznany za dość podstawowy w porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi platformami. W kreatorze formularzy AWeber możesz dostosowywać wygląd formularzy, wybierając spośród różnych szablonów i modyfikując kolorystykę oraz tekst. 

 

Możesz też dostosowywać pola formularza i dodawać opcjonalne elementy, takie jak pola wyboru czy obszary tekstowe.

 

Jednak w porównaniu z konkurencją, kreator formularzy zapisu w AWeber może wydawać się ograniczony. Moim zdaniem brakuje tu wielu opcji personalizacji i bardziej zaawansowanych funkcji edycji wyglądu.

 

Konkurencyjne platformy takie jak GetResponse czy MailerLite oferują o wiele bardziej rozbudowane kreatory, które umożliwiają lepsze dostosowywanie wyglądu formularzy zapisu i landing page.

 

Jeśli szukasz bardziej rozbudowanego i elastycznego narzędzia do tworzenia formularzy zapisu i stron docelowych to polecam wybranie innego rozwiązania. 

 

Jednak, jeśli potrzebujesz jedynie podstawowych funkcji i nie zależy Ci specjalnie na personalizacji wyglądu, to śmiało – AWeber jest wystarczający.

Segmentacja bazy kontaktów

segmentacja bazy kontaktów aweber

Dzielenie subskrybentów newslettera na osobne grupy jest bardzo istotnym elementem narzędzia do wysyłki mailingu. Segmentacja bazy kontaktów w AWeber działa naprawdę dobrze i pozwala na sporo personalizacji. 

 

Będziesz w stanie podzielić odbiorców na grupy i wysyłać im specjalnie przygotowane newslettery, które można podzielić na wiek, płeć, zainteresowania, lokalizację i więcej.

Tworzenie testów A/B

test ab wykonany w aweber

Funkcja testów A/B w AWeber, pozwala porównać skuteczność dwóch różnych wersji swoich kampanii e-mailowych. W praktyce oznacza to, że możesz stworzyć dwie różne wersje swojego newslettera, różniące się na przykład treścią, nagłówkiem lub wyglądem, a następnie wysłać je do dwóch grup subskrybentów.

 

AWeber automatycznie monitoruje, która wersja uzyskuje lepsze wyniki w zakresie wskaźników, takich jak wskaźnik otwierania, wskaźnik kliknięć czy współczynnik konwersji. Wykorzystując testy A/B w e-mail marketingu możesz dowiedzieć się, która wersja działa lepiej i bardziej angażuje Twoją publiczność.

Monitorowanie statystyk

Kolejną funkcją AWeber jest podgląd statystyk w czasie rzeczywistym i zaawansowane raportowanie. Korzystając z tej funkcjonalności, będziesz w stanie na bieżąco monitorować wysłane kampanie mailingowe i śledzić ich wyniki. Dowiesz się, ile newsletterów zostało wysłanych, ile osób go otworzyło lub ilość kliknięć linków.

 

Dodatkowo będziesz w stanie śledzić wzrost twojej listy mailingowej, sprawdzić jak szybko się rozwija lub dowiedzieć się ile osób anulowało subskrypcję newslettera. Bardzo ważna funkcjonalność, która z pewnością ułatwi pracę nad rozwojem marketingu e-mailowego w twoim biznesie.

AWeber – integracje

integracje aweber

Recenzja AWeber nie może obejść się bez przedstawienia integracji, które są dostępne w tym narzędziu. Na ten moment AWeber oferuje aż 759 integracji, które bardzo zwiększają możliwości tego narzędzia.

 

W przypadku integracji AWeber nie ma sobie równych. Posiada największą ilość integracji z wszystkich dostępnych na rynku narzędzi do e-mail marketingu. Jesteśmy naprawdę pod dużym wrażeniem. 

 

AWeber integruje się z narzędziami takimi jak:

  • Airtable
  • Bouncer
  • ChatBot
  • Google Analitycs
  • Harvest
  • Integrately
  • Jasmin
  • LiveChat
  • ManyChat
  • Memberful
  • Mistro
  • Revv
  • Rise
  • Sellsy
  • Sendhub
  • Omnify
  • BigCommerce
  • ClickBank
  • Etsy
  • PrestaShop
  • Shopify
  • Stipe
  • WooCommerce
  • Carrd
  • Landingi
  • LeadPages
  • Unbounce
  • ZonPages
  • Alter
  • ArtiBot.ai
  • Beacon
  • Carrot
  • Chairtable
  • Calendly
  • Apiant
  • AWtomator
  • Facebook
  • SurveyMonkey
  • ClickMeeting
  • DeCast
  • Zoom
  • Slack
  • Splash
  • Textiful
  • Viral Loops
  • Xero
  • Zapier
  • ClickFunnels
  • Contact tForm 7
  • ConvertBox
  • ConvertFlow
  • Disqus
  • Eventable
  • Fomo
  • Formstack
  • Getfrom
  • GiftUP
  • Gleam
  • Gravity Forms
  • Hotmart
  • Kajabi
  • Jotform
  • LeadOwl
  • ListBuilder
  • MailOptin
  • Ninja Poups
  • OptiMonk
  • Poptin
  • Quora
  • Riddle
  • SitKit
  • Sniply
  • TikTok
  • Upscribe
  • weForms
  • Ninja Forms
  • Google Clound
  • Make

To tylko część integracji AWeber, ponieważ nie bylibyśmy w stanie umieścić tutaj wszystkich. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Co więcej, AWeber integruje się również z oprogramowaniem Zapier, co daje kolejne 4,000 dodatkowych integracji z zewnętrznymi aplikacjami. Ogromny plus za to – WOW!

Integracja AWeber z Canva

aweber integracja canva
Funkcja AWeber do projektowania newslettera w programie Canva.

Co ciekawe AWeber umożliwia integrację z Canvą, popularnym edytorem graficznym. Edytując swoje newslettery w AWeber, można bezpośrednio skorzystać z edytora Canva do tworzenia grafik.

 

To świetne ułatwienie, ponieważ po utworzeniu grafiki w Canvie, automatycznie dodaje się ona do newslettera w AWeber. Można szybko i łatwo tworzyć grafiki bez konieczności przełączania się między dwoma narzędziami. 

 

Duży plus dla AWeber za dodanie takiej funkcji do edytora. 👍

AWeber – szablony e-mail

gotowe szablony email aweber

Jeśli chodzi o szablony wiadomości e-mail marketingu, to AWeber oferuje ich aż 600. Szablony zostały podzielone na 17 różnych kategorii dla różnych biznesów i branż. Uważam, że są naprawdę dobrze zaprojektowane, chociaż nie są to najładniejsze szablony newsletterów, z jakimi się w życiu spotkałem. Są po prostu OK.

 

Fajną funkcją gotowych szablonów AWeber jest zmiana całej palety kolorów jednym kliknięciem. Oznacza to, że każdy z 600 szablonów może zmienić pełną paletę kolorów w ciągu zaledwie kilku sekund, co bardzo ułatwia projektowanie newslettera.

 

Dodatkowo, każdy szablon jest oczywiście responsywny, a więc odpowiednio wyświetla się na różnych urządzeniach (w tym urządzeniach mobilnych). Nic nadzyczajnego w dzisiejszych czasach, ale stwierdziłem, że warto o tym wspomnieć gdyby ktoś się zastanawiał.

Szukasz mega szablonów? Przeczytaj: Szablony newsletterów: 1000+ gotowych motywów

AWeber – zalety i wady

W tej sekcji omówię i przedstawię Ci najważniejsze wady i zalety narzędzia AWeber. Podczas moich kilkumiesięcznych testów stworzyłem listę najważniejszych plusów oraz minusów tego oprogramowania do masowej wysyłki mailingu.

 

Na rynku nie ma idealnych narzędzi więc i w tym przypadku znalazłem drobne wady, które jednak nie wpływają znacząco na codzienne korzystanie. Warto mieć to jednak na uwadze podczas wyboru odpowiedniego programu do mailingu.

Główne zalety AWeber

Główne wady AWeber

Moja opinia – czy warto używać AWeber w 2024 roku?

Podsumowując, AWeber to świetne narzędzie do e-mail marketingu oraz jego automatyzacji. Ogromnym plusem narzędzia jest jego wysoki poziom dostarczalności. Oznacza to, że wysyłając newslettery przy użyciu AWeber możesz mieć pewność, że trafi od do odbiorców.

 

Kolejną dużą zaletą tego oprogramowania jest ilość integracji, których jest naprawdę mnóstwo. Z pewnością znajdziesz narzędzia, z którymi współpracujesz na co dzień, aby zintegrować się bezpośrednio z AWeber.

 

Cena AWeber jest dosyć dobra patrząc na funkcjonalności, jakie posiada w swojej ofercie. Podstawowy pakiet zaczyna się od 14,99 dolarów miesięcznie. Warto zaznaczyć, że AWeber posiada również całkowicie bezpłatną wersję, która działa bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Możesz korzystać z narzędzia tak długo jak chcesz, dopóki nie przekroczysz 500 kontaktów w swojej bazie adresów e-mailowych.

 

W mojej opinii zdecydowanie warto wybrać AWeber. Narzędzie działa świetnie, posiada intuicyjny interfejs oraz wszystkie niezbędne funkcjonalności, które będą potrzebne Ci do skutecznego rozwoju newslettera. Oceniam AWeber 4,1 na 5.

 

Zachęcam do otworzenia darmowego konta: Przejdź na AWeber.com

Najczęściej zadawane pytania

AWeber to narzędzie do obsługi e-mail marketingu. Korzystając z tego oprogramowania, będziesz w stanie stworzyć własny newsletter i wysyłać go do zebranej bazy kontaktów.

 

Warto zaznaczyć, że AWeber posiada kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością urozmaicą działania marketingowe np. tworzenie stron internetowych, kreator formularzy i pop-ów, monitorowanie statystyk w czasie rzeczywistym. 

Cena AWeber zaczyna się od 14,99 dolarów miesięcznie i moim zdaniem jest to naprawdę adekwatna cena do dostępnych funkcjonalności w narzędziu. Warto zaznaczyć, że AWeber posiada również w swojej ofercie całkowicie bezpłatny plan, który jest dostępny bez ograniczeń czasowych. 
Tak. AWeber posiada integrację z WordPress. Oznacza to, że bez problemu będziesz w stanie umieścić formularze rejestracyjne do newslettera na stronie internetowej, która została stworzona na tym systemie. Jest to bardzo proste i intuicyjne. Z pewnością wpłynie na zwiększenie ilości zapisów do twojego newslettera.  
Opinie o AWeber w większości są bardzo pozytywne. Użytkownicy bardzo chwalą działanie narzędzia oraz jego funkcjonalności. Wiele serwisów oceniających tego typu oprogramowanie opisywało AWeber jako najlepsze narzędzie do e-mail marketingu na rynku. Moim zdaniem zdecydowanie warto spróbować. 
Nie, AWeber nie posiada funkcji tworzenia stron internetowych, a jedynie prosty kreatory, który pozwala tworzyć podstawowe strony docelowe za pomocą wizualnego edytora typu przeciągnij i upuść.
Tak, AWeber oferuje funkcje tworzenia prostych stron docelowych (landing page). Dodatkowo platforma zapewnia gotowe szablon stron oraz możliwość dodania formularzy zapisu do newslettera.
4.7/5 - (8 votes)
Udostępnij ten artykuł: