Poznaj Najlepsze Zamienniki dla Elementor (2024)
Na rynku istnieje wiele narzędzi do tworzenia stron internetowych. Jednym z nich jest Elementor, który jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron WordPress na świecie. Niestety ma on dużo błędów i wad, które negatywnie wpływają na działanie stron internetowych. Często zdarza się, że strony internetowe stworzone w Elementorze działają wolniej, przez co niżej pozycjonują się w wynikach wyszukiwania SEO.
Dlatego stwierdziliśmy, że warto stworzyć ranking najlepszych zamienników dla Elementor. Przedstawimy Ci podobne narzędzia do tworzenia stron internetowych, które działają o wiele lepiej, a często będą też znacznie tańsze. Każdy wymieniony kreator stron ma zbliżony interfejs użytkownika do Elementora i działa na zasadzie wizualnego edytora typu przeciągnij i upuść, który nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy.
Co to jest Elementor?
Elementor to najpopularniejszy kreator stron internetowych na świecie, który działa na podstawie systemu WordPress. Narzędzie umożliwia tworzenie profesjonalnych witryn WordPress, przy użyciu wewnętrznego edytora typu przeciągnij i upuść. Kreator zdobył ogromną popularność ze względu na jego intuicyjny interfejs użytkownika, przez co każda początkująca osoba jest w stanie stworzyć własną stronę internetową.
Jakiś czas temu napisaliśmy szczegółową recenzję Elementora, w której omówiliśmy jego wszystkie możliwości i funkcje. Co więcej, przeanalizowaliśmy też wszystkie plany cenowe i przedstawiliśmy podsumowanie z najważniejszymi zaletami i wadami korzystania z tego kreatora witryn WordPress.
7 Alternatyw dla Elementor
Poniżej przedstawimy Ci listę najlepszych zamienników dla Elementor, które sprawdzą się idealnie podczas tworzenia stron internetowych. Miesiącami testowaliśmy różne narzędzia i zdecydowaliśmy, że będą to jedne z najlepszych kreatorów stron.
Zalety WebWave:
- Darmowa wersja narzędzia
- Intuicyjny interfejs edytora
- Zaawansowane funkcje
- Tworzenie sklepów ecommerce
WebWave to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla Elementor, która pozwala na tworzenie stron internetowych, sklepów e-commerce i blogów przy użyciu wbudowanego kreatora. Obsługa narzędzia jest bardzo intuicyjna ze względu na prosty interfejs, który działa w języku polskim.
Kreator od WebWave sprawdzi się również świetnie podczas tworzenia stron docelowych przy wykorzystaniu gotowych szablonów. Co więcej, oprogramowanie jest dostępne w wersji darmowej, co pozwala na swobodne przetestowanie wszystkich funkcji tworzenia stron. Warto jednak zainwestować w funkcje wersji premium, ponieważ nie jest ona droga, a umożlwia bardzo wiele dodatkowych opcjiAby rozpocząć proces budowania stron, nie musisz mieć żadnych umiejętności kodowania.
Zalety Wix:
- Bezpłatne wersja narzędzia
- Interfejs "przecięgnij i upuść"
- Duża ilość integracji i aplikacji
- Tworzenie sklepów e-commerce
Wix to jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia stron na świecie. Ten kreator stron będzie idealną alternatywą dla Elementora za sprawą jego zaawansowanych funkcji projektowania stron internetowych. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu i w całości działa na zasadzie systemu typu przeciągnij i upuść. Wix pozwala też na tworzenie profesjonalnych sklepów internetowych, stron docelowych i blogów firmowych.
Kreator stron Wix oczywiście działa też na wersji darmowej, która tworzenie nieograniczonej liczby stron internetowych całkowicie bezpłatnie. Jednak chcąc podłączyć własną domenę, będziesz musiał zakupić wersję premium. Ogromną zaletą tego kreatora jest duża ilość responsywnych szablonów, które są dopasowane do urządzeń mobilnych. Co więcej, w kreatorze istnieje możliwość dodawania opcji wyskakujących okienek po wejściu na stronę internetową. W ten sposób będziesz mógł zachęcić użytkowników do dokonania konkretnej akcji lub zapisu na newsletter.
Zalety Webflow:
- Świetny wizualny edytor stron
- Tworzenie lejków marketingowych
- Ponad 300+ gotowych szablonów
- Mnóstwo integracji z narzędziami
Webflow to idealna alternatywa dla Elementor, która pozwala na tworzenie bardzo zaawansowanych stron WWW i sklepów e-commerce. Ten kreator stron internetowych jest kierowany głównie do bardziej wymagających użytkowników, którzy planują stworzyć profesjonalną stronę internetową. Tworzenie stron za pomocą Webflow z początku może się wydawać bardziej skomplikowane, ale wszystkiego można się nauczyć.
Dużą zaletą kreator stron WebFlow jest jego optymalizacja i szybkość działania. Strony stworzone w tym narzędziu działają bardzo sprawnie i bezproblemowo. Co więcej, oprogramowanie ma również funkcje pozycjonowania SEO, które pomogą wyżej wyświetlać się w wynikach wyszukiwarek internetowych. Oczywiście Webflow jest też dostępny w wersji bezpłatnej, która pozwala na stworzenie dowolnej strony lub sklepu internetowego
4. Divi Builder
Divi Builder to bardzo dobry zamiennik dla Elementor. Ten kreator stron WordPress ma wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające projektowanie oryginalnych stron internetowych za pomocą kreatora typu przeciągnij i upuść. Divi Builder posiada bardzo dużo gotowych szablonów, które z pewnością będą przydatne podczas tworzenia stron WordPress.
Ogromną zaletą tego kreatora stron jest bardzo prosty w obsłudze interfejs oraz możliwość tworzenia nieograniczonej liczby witryn. Będzie to idealne narzędzie dla małych firm, które potrzebują stabilnie działającego narzędzia do tworzenia stron WWW.
5. Beaver Builder
Beaver Builder to świetny kreator do tworzenia stron WordPress, który jest znacznie lepiej zoptymalizowany niż Elementor. Korzystając z funkcji Beaver Builder będziesz mógł tworzyć piękne strony internetowe bez jakichkolwiek umiejętności programowania. Oprogramowanie Beaver Builder oferuje ciekawe szablony stron docelowych, sklepów internetowych, a nawet blogów.
Tworzenie stron WordPress przy użyciu Beaver Builder jest niezwykle przyjemne, a samo narzędzie posiada wbudowany kreator motywów, które są zoptymalizowane pod kątem konwersji. Co więcej, wszystkie szablony stron są całkowicie responsywne i dostosowane pod urządzenia mobilne. Główny motyw Beaver Builder został też dostosowany pod tworzenie własnych szablonów stron WordPress.
6. SITE123
SITE123 to fenomenalny kreator tworzenia stron, który będzie idealnym narzędziem dla małych i średnich firm potrzebujących podstawowej strony. Narzędzie ma wbudowany kreator motywów, który ułatwi proces tworzenia swojej witryny. W kreatorze SITE123 istnieje wiele opcji stylizacji, które pozwolą dostosować wygląd strony internetowej do indywidualnych preferencji.
Dożą zaletą SITE123 jest to, że narzędzia działa całkowicie w języku polskim, a wszystko jest dostępne również w wersji darmowej bez ograniczeń czasowych. Możesz też tworzyć proste sklepy internetowe lub strony docelowe, które przyczyniają się do wysokiej konwersji. Kreator stron oferuje również dodawanie różnych dodatkowych elementów takich jak mapy google, slidery lub ikony.
7. Visual Composer
Visual Composer może być bardzo ciekawym zamiennikiem dla Elementora. Jest to wtyczka, która umożliwi Ci stworzyć witrynę WordPress w bardzo krótkim czasie za pomocą edytora wizualnego.
Oznacza to, że możesz swobodnie umieszczać konkretne elementy, wykorzystując funkcję przeciągnij i upuść. Visual Composer ma też wbudowane gotowe szablony stron docelowych, które wyglądają bardzo profesjonalnie i zostały zoptymalizowane pod szybkość ładowania.
Visual Composer jest dostępny zarówno w wersji premium, jak i również całkowicie bezpłatnej. Będzie więc to idealny wybór, jeśli szukasz darmowego kreatora stron. Dużą zaletą tego kreatora do tworzenia stron jest niesamowicie intuicyjny panel zarządzania oraz możliwość tworzenia projektów o nieograniczonej liczbie stron internetowych.
Najczęściej zadawane pytania
Teraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania na temat stworzenia strony internetowej za pomocą kreatora stron lub wykorzystując motyw WordPress. Jak dobrze już wiesz Elementor nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego dlatego warto wypróbować jego zamienniki, które często posiadają bardziej innowacyjne funkcje lub lepsze gotowe szablony.
Czy warto używać Elementor w wersji PRO?
Projekt każdej strony internetowej jest indywidualny. Dlatego ważne, aby dopasować narzędzia odpowiednio do swoich preferencji i potrzeb. Elementor PRO dodaje sporo istotnych funkcji, które z pewnością ułatwią proces tworzenia stron przy użyciu WordPress.
Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie pracy w wersji bezpłatnej i w razie potrzeb lub narzuconych limitów dopiero wtedy wykupić wersję PRO. Warto również przeczytać naszą szczegółową recenzję tego narzędzia, która została niedawno opublikowana na naszej stronie.
Czy bezpłatna wersja Elementora wystarczy?
Nie każdemu. Jest to bardzo zaawansowane narzędzie i niestety bezpłatna wersja Elementora posiada limity oraz blokady do niektórych istotnych funkcjonalności. Wersja darmowa powinna wystarczyć do stworzenia prostej strony internetowej dla indywidualnych potrzeb.
Jeśli jesteś małą lub średnią firmą to lepiej kupić Elementor PRO, ale pamiętaj, że na rynku istnieją też inne kreatory stron, które mogą być lepiej zoptymalizowane. Przy tworzeniu stron internetowych świetnie sprawdzą się takie kreatory stron jak WebWave, Webflow lub SITE123.
Jakie są opinie o kreatorze stron Elementor?
Opinie o Elementor są w ostatnim czasie bardzo różne. Sporo użytkowników chwali ten kreator stron internetowych za jego intuicyjny interfejs i prostotę obsługi funkcji „przeciągnij i upuść” podczas tworzenia stron. Jednak pojawia się też mnóstwo negatywnych opinii ze względu na wolne ładowanie stron, przez co stworzone strony internetowe wyświetlają się niej w wynikach wyszukiwania SEO.
Jeśli zamierzasz zrobić prostą stronę internetową to Elementor powinien być dobrym rozwiązaniem, ale planując zaawansowaną witrynę WordPress, powinieneś sprawdzić inne kreatory stron, które są lepiej zoptymalizowane pod kątem szybkości działania i SEO.
Czy Elementor jest zły dla SEO?
Elementor może wpływać negatywnie na SEO w przypadku gdy na stronie znajduje się zbyt wiele elementów wykorzystujących unikalny kod CSS lub JavaScript. Tego typu elementy obciążają stronę internetową, co powoduje negatywny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania twojej witryny.
Dlatego podczas tworzenia witryn WordPress należy na bieżąco monitorować szybkość działania strony przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi.
Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z innych kreatorów stron internetowych takich jak WebWave lub Webflow, ponieważ są one znacznie lepiej zoptymalizowane pod SEO.
Podsumowanie artykułu
Jak widzisz, na rynku istnieje wiele ciekawych kreatorów stron, które są świetnym zamiennikiem dla popularnego Elementora. Proces tworzenia witryn internetowych może wydawać się na początku skomplikowany dlatego warto zajrzeć do naszego poradnika wyjaśniającego jak zrobić stronę internetową, który przedstawia wszystkie najważniejsze informacje na temat tworzenia witryn internetowych.
Każdy z omówionych wyżej kreatorów stron posiada wbudowaną funkcję „przeciągnij i upuść”, która pozwala na swobodne umieszczanie elementów na twojej stronie bez żadnych umiejętności programowania.