Najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm (Ranking 2023)

Najlepsze narzędzia do email marketingu dla małych firm
Najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm

Każda firma, która chce szybko się rozwijać i zdobywać nowych klientów powinna zadbać o odpowiednie narzędzie do email marketingu. Email marketing jest jedną z najskuteczniejszych form marketingu na rynku. Prowadząc własny newsletter, możesz znacząco zwiększyć przychody Twojego biznesu. Ludzie uwielbiają robić zakupy, korzystając z wiadomości email i zawartych w nich przykładowo kodach promocyjnych. 

 
W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm. Skupimy się w głównej mierze na niskiej cenie oraz funkcjonalnościach, które pozwolą Ci osiągać więcej. Od lat zajmujemy się analizą skuteczności narzędzi służących do email marketingu. Badany ich możliwości i zakres oferowanych usług. Poniżej znajdziesz najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm.

Oto najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm

1. MailerLite

MailerLite bez wątpienia będzie najlepszym wyborem dla małych firm. Nie oznacza to, że nie będzie się nadawać dla średnich, czy dużych, bo również w tych przypadkach poradzi sobie naprawdę świetnie. 

MailerLite:

Powodem, dlaczego MailerLite znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych narzędzi do mailingu, jest prostota działania i bardzo intuicyjny interfejs, z którego obsługą poradzi sobie każda początkująca osoba, które nigdy wcześniej nie miała styczności z tego typu narzędziem. 
 
Narzędzie MailerLite działa też niesamowicie stabilnie i nie posiada obecnie żadnych problemów z obsługą i wysyłką mailingu. Dostarczalność maili wysyłanych przy użyciu MailerLite wynosi praktycznie 100%. Dokonywaliśmy wielu testów na większych bazach mailingowych i narzędzie sprawdzało się bardzo dobrze.

Funkcje MailerLite:

 • Marketing emailowy
 • Kreator stron internetowych
 • Segmentacja listy
 • Automatyzacja marketingu
 • Sprzedaż produktów w newsletterze
 • Prosta integracja z Wordpres

Kolejnym aspektem jest cennik MailerLite. Cena narzędzia jest naprawdę niska jak na funkcjonalności, które dostajemy od firmy. Podstawowy pakiet MailerLite, który nazywa się Growing Business kosztuje tylko 9$ miesięcznie. Warto jednak zaznaczyć, że cena jest zależna od ilości kontaktów, które posiadamy w bazie. Im więcej posiadamy zebranych adresów email, tym więcej zapłacimy. Bez obaw. Nie jest to jednak duża kwota.

2. ConvetKit

ConvertKit to świetne narzędzie dla małych firm, które posiada masę ciekawych i przydatnych funkcji. Narzędzie słynie na świecie wśród twórców internetowych takich jak blogerzy, youtuberzy czy podcasterzy. Powodem popularności jest intuicyjny interfejs i bardzo sprawne działanie. Testowaliśmy ConvertKit przez kilka miesięcy i śmiało możemy polecić to narzędzie.

ConvertKit:

Dodatkowym atutem ConvertKit jest wbudowany kreator stron internetowych. Bez większych problemów będziesz w stanie w szybki sposób stworzyć własną stronę internetową, która posiada formularz zapisu do Twojego newslettera.

Funkcje ConverKit:

 • Email Marketing
 • Kreator stron internetowych
 • Automatyzacja
 • Tworzenie formularzy zapisu

Cennik ConvertKit jest bardzo przyzwoity. Tak samo jak w przypadku MailerLite cena zaczyna się od 9$ miesięcznie i jest zależna od ilości posiadanych przez nas adresów email. Warto zaznaczyć, że posiada również wersję bezpłatną, w której możemy maksymalnie umieścić 300 adresów email naszego newslettera. Warto sprawdzić i przetestować. Serdecznie polecamy Ci to narzędzie do mailingu.

3. GetResponse

GetResponse zajmuje trzecie miejsce w naszym rankingu zestawiającym najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm. GetResponse jest również świetnym rozwiązaniem, które pochodzi prosto z Polski, ponieważ właśnie stąd pochodzi firma. Testowaliśmy to narzędzie przez kilka miesięcy i śmiało możemy stwierdzić, że będzie ono świetnym rozwiązaniem dla małych firm

GetResponse:

Obsługa klienta GetReposnse jest na bardzo wysokim poziomie i pomogła nam przejść przez każdy napotkany problem w szybki i sprawny sposób. Warto zaznaczyć, że z narzędzia miesięcznie korzysta ponad 350.000 płacących klientów w 182 krajach. To naprawdę bardzo imponujący wynik.
 
Korzystanie z oprogramowania jest dosyć proste i raczej intuicyjne. GetResponse posiada wbudowany kreator stron, który posiada mnóstwo gotowych szablonów, z których możemy bezpłatnie korzystać podczas budowy swojego landing page. 

Funkcje GetResponse

 • Statystyki w czasie rzeczywistym
 • Live Chat na Twoją stronę internetową
 • Generowanie formularzy zapisu
 • Kreator stron internetowych przez AI

Cennik GetReposonse nie jest czymś nadzwyczajnym. Cena zaczyna się od $15.5 miesięcznie i jak w każdym innym narzędziu do mailingu jest zależna od ilości posiadanych przez nas adresów e-mail. Warto zaznaczyć, że w ofercie znajduje się również wersja bezpłatna, która umożliwia zebranie nam 500 adresów e-mail oraz nielimitowaną ilość wysyłanych newsletterów.

4. Omnisend

Omnisend w tym zestawieniu znajduje się na czwartym miejscu. Jes tot narzędzie służące do zwiększania sprzedaży w firmach. Świetnie nadaje się również do email marketingu oraz automatyzacji jego procesów. Omnisend jest bardzo intuicyjnym narzędziem, które pozwoli Ci w prosty sposób spersonalizować Twój mailing i cieszyć się rosnącą sprzedażą.

Omnisend:

Funkcjonalnością, która może być bardzo przydatna, jest również możliwość tworzenia kampanii opartych o wysyłkę SMS. Omnisend posiada taką opcję i działa ona naprawdę dobrze. Przygotowywanie kampanii SMS jest bardzo szybkie, przyjemne i nie zajmuje dużo czasu, co jest ogromną zaletą. 

Funkcje Omnisend:

 • Automatyzacja mailingu
 • Tworzenie newsletterów
 • Możliwość tworzenia kampanii SMS
 • Segmentacja bazy adresów e-mail

Jeśli potrzebujesz podstawowego narzędzia do wysyłki mailingu dla Twojej firmy Omnisend będzie idealnym rozwiązaniem. Należy zaznaczyć, że poza email marketingiem narzędzie posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, które mogą wspomóc rozwój Twojej firmy.  W przyszłości, będziemy również pisać szczegółową recenzję tego narzędzia, ponieważ jest ono naprawdę bardzo interesujące.

5. Sender

Sender jest narzędziem, które nie jest bardzo znane w naszym kraju. Nie oznacza to również, że nie jest ono popularne. Za granicą Sender jest wykorzystywany przez masę firm, które potrzebuję niezawodnego narzędzia do mailingu dla małych firm. Świetnym atutem narzędzia jest dodatkowa funkcjonalność umożliwiająca wysyłkę SMS. 

Sender:

Narzędzie posiada masę ciekawych integracji, które z pewnością będą przydatne przy budowaniu i skalowaniu Twojego biznesu. Sender posiada możliwość integracji z Zapier, WordPress, WooCommerce, PrestShop oraz Shopify. Będzie to więc idealny wybór dla osób prowadzących sklepy internetowe. W szybki i prosty sposób będziesz w stanie zautomatyzować wysyłkę mailingu i kampanii SMS do Twoich klientów.

Funkcje Sender:

 • Inteligentne automatyzacje
 • Gotowe szablony newsletterów
 • Możliwość pełnej personalizacji
 • Statystyki w czasie rzeczywistym

Dlaczego warto używać email marketingu w małej firmie?

Najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm
Gdybyś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, czy warto rozpocząć działania związane z email marketingiem w Twojej firmie, to poniżej przedstawiamy Ci kilka powodów, dlaczego warto budować swoją listę mailingową oraz co dzięki niej możesz zyskać.

1. Email marketing jest bardzo tani

Gdybyś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, czy warto rozpocząć działania związane z email marketingiem w Twojej firmie, to poniżej przedstawiamy Ci kilka powodów, dlaczego warto budować swoją listę mailingową oraz co dzięki niej możesz zyskać.

2. Prowadzenie newslettera jest bardzo dochodowe

Systematyczne wysyłanie ciekawego mailingu jest niezwykle zyskowne. Ludzie uwielbiają robić zakupy bezpośrednio przez email, często korzystając przy tym z rabatów, oraz wyjątkowych promocji, tylko dla zapisanych. Jest to naprawdę świetna możliwość poza wykorzystywaniem mediów społecznościowych do reklamy Twoich produktów lub usług

3. Wysyłanie mailingu nie zajmuje dużo czasu

Jest to bardzo szybki i intuicyjny proces, z którym poradzi sobie każda nawet początkująca osoba. Narzędzia, które przedstawiliśmy Ci powyżej posiadają bardzo prosty interfejs i gwarantujemy, że każdy poradzi sobie z obsługą tych narzędzi. 

4. Budujesz oraz utrzymujesz relację z klientami

Regularne wysyłanie mailingu do Twojej bezy kontaktów pozwala na utrzymywanie ciągłej relacji z odbiorcami. Ludzi będą mieć cały czas Twoją firmę w pamięci, a gdy przyjdzie taka okazja, z pewnością zechcą dokonać zakupów w Twoim biznesie.

 

Regularne wysyłanie mailingu do Twojej bezy kontaktów pozwala na utrzymywanie ciągłej relacji z odbiorcami. Ludzi będą mieć cały czas Twoją firmę w pamięci, a gdy przyjdzie taka okazja, z pewnością zechcą dokonać zakupów w Twoim biznesie. 

Podsumowanie rankingu

Wybór narzędzi do mailingu dla małych firm jest naprawdę spory. Powyżej przedstawiliśmy Ci naszym zdaniem najlepsze z nich, które szczegółowo badaliśmy, pod praktycznie każdym kątem. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie narzędzie do mailingu posiada wszystkie funkcje, których potrzebujesz. 

 

Mamy nadzieję, że ranking przedstawiający najlepsze narzędzia do mailingu dla małych firm przypadł Ci do gustu. Warto również przeczytać szczegółowe każdego narzędzia z osobna, które przygotowaliśmy na naszej stronie internetowej. Większość dostawców, których wymieniliśmy w tym artykule, posiada bardzo zbliżone funkcje, oraz możliwości. 

Najlepsze narzędzie do mailingu dla małej firmy w 2023 roku

Prowadząc własną listę mailingową w Twojej firmie będziesz w stanie znacząco zwiększyć zyski, oraz utrzymywać stały kontakt z odbiorcami wysyłając im nowości lub promocje na Twoje produkty, lub usługi. Poniżej znajdziesz szczegółowe recenzje wymienionych powyżej narzędzi do mailingu dla małych firm.
Szczegółowe recenzje narzędzi do email marketingu:
4.7/5 - (20 votes)
Udostępnij ten artykuł: