Czy warto używać WebWave w 2024 roku? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przetestowałem ten kreator stron internetowych. Oto moje wnioski.
Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję szczegółowo przetestować WebWave – najpopularniejszy polski kreator stron internetowych, który zdobywa w ostatnim czasie coraz większą popularność wśród jednoosobowych przedsiębiorców oraz małych i średnich firm. Ale, czy faktycznie warto używać WebWave w 2024 roku?
W tej recenzji podzielę się moimi wrażeniami z testowania WebWave, omówię jego najważniejsze funkcje, dostępne integracje, przeanalizuję plany cenowe oraz przedstawię Ci najważniejsze zalety i wady korzystania z tego kreatora stron WWW.
Oczywiście omówię też swoją szczerą opinię i wnioski w oparciu o własne doświadczenia z tworzeniem stron internetowych przy użyciu WebWave. Nie będzie to idealny wybór dla każdego, choć blisko mu do ideału.
Recenzja WebWave – wideo
Specjalnie na potrzeby tej recenzji WebWave przygotowałem film, w którym pokazuję jego najważniejsze funkcje, integracje, plany cenowe oraz omawiam główne zalety i wady. ❌
Mam nadzieję, że powyższy film był przydatny – zależy mi na tym, aby ta recenzja była jak najbardziej wartościowa. Obejrzałeś cały film? Przeczytaj poniżej pełną recenzję i opinie.
WebWave – opinie klientów
Zdecydowana większość opinii o WebWave jest pozytywna. Użytkownicy chwalą kreator stron za jego intuicyjny interfejs, dużą ilość funkcji, bazę gotowych szablonów i świetną obsługę klienta. Dodatkowo dużym plusem WebWave są jego nowe funkcje AI, które pozwalają na generowanie stron i treści za pomocą sztucznej inteligencji nawet przy użyciu darmowego planu.
Średnia opinii WebWave na portalu TrustPilot wynosi 4,5 na 5 gwiazdek.
Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy warto używać WebWave jest skorzystanie z darmowej wersji, która pozwala na skorzystania z większości funkcji bez ponoszenia żadnych kosztów.
WebWave – co to jest?
WebWave to polska platforma do tworzenia stron internetowych, która umożliwia projektowanie i tworzenie swoich własnych stron WWW bez konieczności posiadania wiedzy technicznej w zakresie programowania. Jest to narzędzie typu „drag-and-drop”, co oznacza, że można swobodnie przeciągać i upuszczać wszystkie elementy na stronie, aby dostosować jej wygląd i układ, bez potrzeby kodowania.
Kreator WebWave oferuje różnorodne funkcje, takie jak gotowe szablony, poczta e-mail, pozycjonowanie SEO, możliwość dodawania interaktywnych elementów, jak również hosting i domeny dla stron internetowych utworzonych za pomocą platformy. Używając WebWave możesz stworzyć bezproblemową witrynę internetową bez żadnego doświadczenia.
Ile kosztuje WebWave? Cennik
Cena WebWave zaczyna się od 33 złotych miesięcznie. W tej cenie otrzymasz dostęp do większości funkcji, bezpłatną domenę na rok, własny adres e-mail z dostępem do skrzynki pocztowej, certyfikat SSL, 3 GB przestrzeni na dysku oraz podstawowe opcje SEO.
Obecnie WebWave oferuje cztery plany cenowe:
Free – dla stworzenia darmowej strony internetowej
Starter – dla stworzenia podstawowej strony internetowej
Pro – dla stworzenia profesjonalnej strony internetowej
Business – dla stworzenia sklepu internetowego
Oto aktualny cennik WebWave:
Plan | Najlepszy dla | Cennik |
---|---|---|
Free | Osób początkujących | 0 złotych miesięcznie |
Starter | Bardzo małych firm | 33 złote miesięcznie |
Pro | Małych i średnich firm | 45 złotych miesięcznie |
Business | Sklepów internetowych | 65 złotych miesięcznie |
Największą różnicą w planach WebWave jest przestrzeń na dysku, przepustowość strony oraz ilość skrzynek e-mailowych. Dodatkowo jedynym planem cenowym, który oferuje stworzenie sklepu internetowego oraz sprzedaż produktów cyfrowych jest plan Business.
Oprócz tego wszystkie plany poza planem Starter oferują nielimitowaną ilość podstron, co jest bardzo istotną informacją jeśli zamierzasz stworzyć bardziej rozbudowaną stronę internetową.
Osobiście uważam, że najlepszym planem WebWave na początek będzie Free, który jest dostępny całkowicie bezpłatnie bez ograniczeń czasowych. Możesz więc przetestować większość funkcji tego kreatora stron internetowych bez ponoszenia żadnych kosztów. Później w miarę swoich potrzeb zalecam stopniowe zwiększanie planu wraz ze wzrostem potrzeb.
Nie polecam też wybierać planu Starter, ponieważ oferuje bardzo mało funkcji, więc zalecam wybór planu Pro, który jest droższy o zaledwie 12 złotych, a zapewnia zdecydowanie większe możliwości, takie jak blog, nielimitowaną ilość podstron, tłumaczenie witryny i wiele więcej.
Polecam sprawdzić pełny cennik WebWave samodzielnie.
WebWave – funkcje
WebWave oferuje naprawdę sporo funkcji, które ułatwiają stworzenie własnej strony internetowej. Bardzo podoba mi się to, że całość kreatora jest prosta w użyciu, a jego interfejs jest maksymalnie intuicyjny.
Po pierwszym zalogowaniu do WebWave od razu wiedziałem, jak się poruszać po całej platformie, ponieważ wszystko jest czytelne i przejrzyste. Omówię teraz najważniejsze możliwości WebWave, aby pokazać Ci, co potrafi to narzędzie.
Oto główne funkcje WebWave:
Wizualny edytor „przeciągnij i upuść”
Najważniejszą funkcją WebWave jest zdecydowanie wizualny edytor stron WWW, który działa w oparciu o mechanizm typu „przeciągnij i upuść”. Oznacza to, że tworzenie stron internetowych w tym kreatorze polega na przeciąganiu i rozmieszczaniu na niej dowolnych elementów. Edytor wizualny WebWave działa bardzo podobnie do edytorów graficznych takich jak Canva, czy Photoshop – wystarczy przeciągnąć myszką zdjęcie, tekst lub obraz w jakiekolwiek miejsce.
Używając edytora WebWave możesz dodać na stronę elementy, takie jak:
teksty,
zdjęcia,
ikony,
przyciski,
liczniki,
mapy,
menu,
filmy,
formularze.
Każdy element strony WWW może zostać dowolnie edytowany, a więc możesz wybrać efekty animacji, zmienić paletę kolorów, dodać cienie, obramowania lub edytować wielkość, czy marginesy.
Największym atutem edytora WebWave jest jego elastyczność i swoboda przy projektowaniu, ponieważ możesz stworzyć przy jego użyciu praktycznie wszystko bez ograniczeń.
W przypadku innych rozwiązań, takich jak przykładowo WordPress edycja strony jest zdecydowanie trudniejsza i wymaga większej wiedzy i doświadczenia Dlatego WebWave będzie świetnym rozwiązaniem dla początkujących.
Generowanie strony przy użyciu AI
Niedawno kreator stron WebWave wprowadził nowe funkcje, które wykorzystują technologię AI, a więc sztuczną inteligencję do tworzenie stron internetowych i generowania tekstów. Przy tworzeniu własnej strony internetowej możesz skorzystać z dwóch funkcji, takich jak:
WebWave AI Builder – generuje całą stronę internetową w trzy minuty.
WebWave AI Writer – generuje teksty, nagłówki, opisy i sekcje.
Miałem okazję przetestować obie funkcje i szczerze mówiąc, jestem pod ogromnym wrażeniem. Podczas moich testów sprawdziły się one naprawdę bardzo dobrze.
Wystarczy w dwóch zdaniach opisać wymarzoną stronę, którą chcemy otrzymać, a WebWave w ciągu kilku minut automatycznie wygeneruje wszystko za nas.
A co najlepsze – to darmowa funkcja, która działa też w planie Free.
W porównaniu do niektórych kreatorów stron internetowych, sztuczna inteligencja od WebWave działa naprawdę na wysokim poziomie. Oczywiście po wygenerowaniu strony internetowej lub tekstu przy użyciu AI od WebWave trzeba wprowadzić kilka drobnych zmian, ponieważ jak treść wykonana przez sztuczną inteligencję wymaga ona delikatnej korekty, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony i polecam spróbować.
Przeczytaj też: Najlepsze narzędzia AI do pisania tekstów – Ranking.
Tworzenie nowych podstron i blogów
Kolejną funkcją WebWave jest tworzenie różnych podstron i sekcji własnego bloga, gdzie możemy publikować artykuły. Przy użyciu kreatora stron możesz dodawać nowe podstrony na swojej stronie internetowej, takie jak „O nas”, „Kontakt”, „Cennik” lub „Regulamin”. Możesz stworzyć dowolną podstronę i samodzielnie zmienić jej wygląd przy użyciu edytora „przeciągnij i upuść”.
Następnie takie podstrony możesz umieścić w dolnej stopce strony internetowej lub górnym menu, aby były widoczne dla każdej osoby, która odwiedzi twoją witrynę. Niestety w planie Starter można stworzyć tylko jedną podstronę, więc zdecydowanie polecam wybrać plan Pro.
Dodatkowo możesz tworzyć artykuły blogowe i publikować je na swojej strony internetowej. Przy tworzeniu bloga istnieje opcja stworzenia wzoru artykułów, a więc jego wyglądu. Następnie możesz dowolnie dodawać nowe artykuły na swojego bloga przy użyciu wewnętrznego edytora.
Do swoich artykułów blogowych możesz dodawać elementy, takie jak:
nagłówki
teksty
zdjęcia
filmy
przyciski
zapisy do newslettera
formularze kontaktowe
Przy użyciu WebWave możesz stworzyć naprawdę dobrze wyglądający blog.
Opcja tworzenia wzoru artykułów sprawia, że możesz stworzyć „szkic” artykułu blogowego, więc nie musisz tworzyć za każdym razem artykułu od zera, a wystarczy, że zmienisz teksty, zdjęcia i nagłówki. Bardzo ułatwia to pracę i oszczędza sporo czasu – kolejna świetna funkcja WebWave.
Biblioteka darmowych zdjęć oraz ikon
Tworząc stronę przy użyciu WebWave możesz skorzystać z darmowej biblioteki zdjęć i ikon. Największym plusem jest to, że wszystkie zdjęcia i ikony z tej biblioteki objęte są Creative Commons CC0, w której autor zrzeka się do nich wszelkich praw, oznacza to, że możesz ich używać bezpłatnie również do działań komercyjnych.
Świetna funkcja, ponieważ nie musisz posiadać własnych zdjęć, czy tworzyć ikon, aby stworzyć profesjonalną stronę internetową. Dodatkowo wszystkie zdjęcia i ikony można swobodnie edytować przy użyciu wbudowanego edytora, zmieniając ich położenie, rozmiar, kolory lub dodając efekty, czy animacje po najechaniu. Możliwości jest naprawdę wiele, co bardzo mi się podoba.
Super – wielki plus dla WebWave za wprowadzenie takiej funkcji.
Pozycjonowanie strony pod kątem SEO
Pozycjonowanie pod kątem SEO jest niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób stworzona strona internetowa będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google, czy Bing.
Optymalizując własną stronę internetową możesz zwiększyć jej pozycję i sprawić, że więcej osób będzie ją odwiedzać. WebWave bardzo ułatwia ten proces i oferuje funkcje SEO, takie jak:
integracja z Google Search Console
integracja z Bing Webmaster Tools
edycja pliku robots.txt
edycja danych strukturalnych
dodanie ikony strony (favicon)
optymalizacja pod urządzenia mobilne
edycja meta-tagów, tytuły i opisu strony
dodawanie nagłówków H1, H2, H3 i H4
wgrywanie własnej miniaturki strony
dodawanie tekstu alternatywnego do zdjęć
Niestety nie ma tu możliwości instalacji wtyczek dedykowanych pod pozycjonowanie stron pod kątem SEO, takich jak YoastSEO, czy RankMath, ale funkcje, które udostępnia WebWave są zdecydowanie wystarczające w przypadku podstawowej optymalizacji.
Do profesjonalnej optymalizacji polecam zainwestować w narzędzia takie jak SurferSEO, czy NeuronWriter, który posiada bezpośrednią integrację z WebWave i umożliwia na automatyczne generowanie teksów pod kątem SEO.
Śledzenie statystyk strony internetowej
Monitorowanie danych na temat ilości użytkowników odwiedzających witrynę internetową jest bardzo ważne, dlatego WebWave posiada wbudowaną funkcję do śledzenia statystyk swojej witryny internetowej, a więc możesz śledzić najważniejsze dane, takie jak:
ilość użytkowników strony
unikalne odsłony strony
średni czas sesji
średnia ilość stron na sesję
Dane są wyświetlane na czytelnym wykresie, który pozwala monitorować statystyki na przestrzeni różnych miesięcy, dni lub tygodni i sprawdzać, w jaki sposób zwiększa się ruch na stronie internetowej.
Dodatkowo kreator stron WebWave zapewnia bespośrednią integrację z zaawansowanymi narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Analytics, Google Tag Manager, czy Facebook Pixel. Podpięcie tych integracji jest banalnie proste, a WebWave udostępnia bezpłatne poradniki, które krok po kroku pokazują w jaki sposób to zrobić.
Optymalizacja pod urządzenia mobilne
Jednym z najważniejszych elementów strony internetowej jest jej responsywność, a więc dostosowanie do urządzeń mobilnym. W dzisiejszych czasach większość ruchu w internecie odbywa się za pomocą smartfonów, więc każda witryna powinna zostać odpowiednie zoptymalizowana pod te urządzenia.
WebWave oferuje fajną funkcję, która znajduje się wewnątrz wizualnego edytora, która po kliknięciu pokazuje automatyczny podgląd, w jaki sposób stworzona strona będzie prezentować się na urządzeniach mobilnych.
Można też zmienić pogląd urządzenia w konkretnych położeniu (pionowo lub poziomo), aby swobodnie edytować to, w jaki sposób twoja strona będzie prezentować się na różnych urządzeniach i ekranach.
Własna adres e-mail i skrzynka pocztowa
WebWave pozwala też na stworzenie własnego adresu e-mail oraz skrzynki pocztowej. Możesz tworzyć spersonalizowany adres e-mail dla swojej firmy, który będzie wyglądać zdecydowanie bardziej profesjonalnie niż taki, który został stworzony na serwerach poczty Gmail, czy Outlook.
Po podpięciu domeny do WebWave możesz stworzyć e-mail, taki jak:
kontakt@twojastrona.pl
marketing@twojafirma.pl
biuro@twojafirma.pl
Możesz ustawić jakąkolwiek nazwę adresu e-mail.
Aby założyć własny adres e-mail w WebWave, wystarczy w głównym panelu kliknąć „Poczta e-mail„, a następnie „Dodaj skrzynkę„. Następnie wystarczy ustawić nazwę adresu e-mail oraz hasła do konta i gotowe.
Możesz zalogować się na swoją prywatną skrzynkę pocztową. Dodatkowo otrzymasz dostęp do specjalnego programu Webmail, który pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail z automatycznie stworzonym kontem pod Twój adres e-mailowy.
Bardzo podoba mi się to rozwiązanie, ponieważ WebWave maksymalnie ułatwia stworzenie własnego adresu e-mail, który wygląda profesjonalnie, a dodatkowo otrzymujemy fajne narzędzie do zarządzania wszystkimi wiadomościami.
Szkoda tylko, że WebWave nie oferuje jeszcze opcji do masowej wysyłki newsletterów, tak jak w przypadku konkurencyjnych kreatorów, takich jak Wix, czy Hostinger. Nie jest to oczywiście duży problem, ponieważ do wysyłania newslettera oczywiście lepiej wybrać dedykowane programy do mailingu, ale stwierdziłem, że warto o tym wspomnieć.
Dodawanie animacji i efektów na stronę
Podczas budowania stron przy użyciu WebWave możesz skorzystać z opcji dodawania animacji i efektów na różne elementy, takie jak zdjęcia, przyciski, teksty i wiele więcej. W edytorze wizualnym wystarczy kliknąć wybrany element, a następnie przejść do ustawień animacji i efektów. WebWave oferuje animacje i efekty, takie jak:
przewijanie zdjęć
przylot elementu
odlot elementu
powiększenie po najechaniu
zmiana koloru po najechaniu
- zaczepianie elementu
Oczywiście opcji animacji w kreatorze WebWave jest o wiele więcej. Moim zdaniem animacje wyglądają profesjonalnie, ale nie można przesadzać z ich ilością, ponieważ może to spowodować wolniejsze działanie strony, a tego przecież nie chcemy. Pamiętaj – wszystko z umiarem.
Tworzenie sklepów internetowych
Dodatkową funkcją WebWave jest tworzenie sklepów internetowych. Za pomocą wcześniej wspomnianego edytora wizualnego typu „przeciągnij i upuść” możesz stworzyć podstawowy sklep internetowy, który umożliwia podpięcie najpopularniejszych systemów płatności i firm kurierskich.
W zasadzie w ciągu kilku minut można postawić własny sklep online, a co najlepsze – WebWave nie pobiera żadnej prowizji za prowadzenie sklepu internetowego. To duży plus, ponieważ inne kreatory sklepów internetowych zazwyczaj pobierają prowizję od każdego sprzedanego produktu.
Tworząc sklepy internetowe przy użyciu WebWave możesz skorzystać z bazy gotowych szablonów lub rozpocząć od pustego projektu. Konfiguracja sklepu jest dosyć prosta, a dodawanie i edycja katalogu produktów nie zajmuje dużo czasu. Można zarządzać kategoriami produktów, ustawiać cenniki, edytować opisy i wiele więcej.
W ustawieniach sklepu internetowego możesz edytować:
walutę i podatek VAT,
kwotę darmowej wysyłki,
wygląd koszyka zakupowego,
koszty wysyłki,
przekierowanie po zakupie,
minimalną kwotę zamówienia,
regulamin i politykę prywatności,
Dodatkowo możesz też tworzyć kody rabatowe ustawiając procent zniżki.
Oprócz tego można ustawić metody płatności, takie jak:
Przelewy24
BLIK
PayPal
Stripe
Przelew tradycyjny
Płatność przy odbiorze
WebWave pozwala też na wysyłkę przy użyciu wszystkich najpopularniejszych firm kurierskich oraz opcję odbioru w Paczkomacie InPost. W ustawieniach sklepu internetowego można swobodnie edytować cenę wysyłki oraz procent podatku VAT.
Kreator sklepów internetowych od WebWave jest naprawdę bardzo dopracowany i oferuje wiele funkcji personalizacji. Moim zdaniem będzie do idealny wybór dla małych i średnich sklepów online. Jednak jeśli ktoś potrzebuje bardzo zaawansowanych opcji do stworzenia dużego sklepu eCommerce raczej polecałbym wybór dedykowanego rozwiązania, takiego jak SkyShop, WooCommerce, czy Shopify.
Edycja kodu HTML, CSS lub JS
Dla osób, które potrafią programować WebWave udostępnił możliwość wprowadzanie własnego kodu HTML, CSS lub JS na swojej stronie. Możesz więc swobodnie edytować funkcje i wygląd, aby wprowadzić bardziej zaawansowane zmiany.
Aby to zrobić, wystarczy z bocznego paska elementów wybrać „Dowolny HTML, CSS lub JS”, a następnie wprowadzić własny kod. Po ustawieniu kodu wystarczy kliknąć „Zapisz”.
WebWave – szablony stron
WebWave oferuje bazę ponad 100 gotowych szablonów witryn internetowych i sklepów. Zamiast tworzyć stronę od zera, możesz wykorzystać jeden z bezpłatnych szablonów i dostosować jego wygląd za pomocą wewnętrznego edytora.
Szablony WebWave zostały podzielone na kategorie, takie jak:
moda
fotografia
biznes
zdrowie
uroda
blog
restauracje
podróże
muzyka
usługi
budownictwo
technologia
portfolio
Większość tych szablonów wygląda naprawdę nowocześnie i profesjonalnie, więc jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, że wszystkie szablony WebWave są responsywne, a więc automatycznie dostosują się do różnych ekranów urządzeń mobilnych.
Największym atutem szablonów WebWave jest to, że są darmowe – serio!
WebWave – własna domena
Tworząc własną witrynę przy użyciu kreatora WebWave będziesz mógł podłączyć własną domenę, a strona będzie hostowana bezpośrednio w narzędziu. Oznacza to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych serwisów i wszystko zrobisz w jednym dedykowanym narzędziu.
Dodatkowo jeśli nie masz jeszcze własnej domeny, to wybierając jeden z płatnych planów, otrzymasz darmową domenę na rok. Bardzo fajna możliwość, ponieważ będziesz mieć możliwość zarządzania całą swoją stroną z jednego miejsca bez potrzeby korzystania z osobny platform do zakupu domeny.
WebWave – hosting
Hosting WebWave jest niezwykle szybki, a jego gwarantowany czas bezawaryjnego działania to aż 99%, co jest wynikiem ponadprzeciętnym. Co więcej, działanie hostingu jest bardzo szybkie, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Ogromną zaletą jest informacja, że hosting WebWave ten jest darmowy, ponieważ jest już zawarty w cenie każdego planu.
Dodatkowo WebWave do swojego hostingu oferuje bezpłatny certyfikat bezpieczeństwa SSL, stały monitoring serwerów oraz zabezpieczenia chroniące przed atakami hakerskimi. Serwery hostingu WebWave zlokalizowane są w Polsce, przez co mogą zagwarantować wysoką szybkość działania.
Oprócz tego kreator automatycznie tworzy i przechowuje kopie zapasowe z ostatnich 30 dni, więc nie musisz obawiać się utraty swoich danych.
WebWave – pomoc i wsparcie
Wsparcie techniczne i obsługa klienta w WebWave jest na bardzo wysokim poziomie. Podczas moich testów bardzo szybko otrzymywałem odpowiedzi na zadane pytania i pomoc w razie problemów.
Najczęściej korzystałem z czatu na żywo, który jest dostępny po zalogowaniu się na konto WebWave. Możesz w każdym momencie napisać do wsparcia klienta i zadać jakiekolwiek pytanie związane z ich kreatorem stron. Do wyboru są też inne opcje kontaktu z obsługą WebWave, takie jak:
e-mail kontaktowy
kontakt telefoniczny
czat na żywo
Oczywiście z racji, że firma jest z polski, możesz się komunikować z obsługą całkowicie po polsku, co jest dużą zaletą i bardzo ułatwia ten proces. Dodatkowo WebWave zapewnia bazę bezpłatnych kursów i poradników, które wyjaśniają dosłownie wszystkie funkcje ich kreatora stron. Sam podczas budowania stron korzystałem z ich filmów instruktażowych, które wyjaśniały zaawansowane funkcje.
Oprócz tego WebWave posiada własną społeczność, gdzie użytkownicy dzielą się wskazówkami na temat tworzenia stron internetowych. Aktualnie w społeczności WebWave znajduje się 4,500 członków.
WebWave – zabezpieczenia
WebWave to naprawdę bardzo bezpieczny kreator, który zapewnia wewnętrzne zabezpieczenia przed atakami lub złośliwym oprogramowaniem.
WebWave oferuje zabezpieczenia, takie jak:
dedykowany certyfikat bezpieczeństwa SSL
bezpłatne kopie zapasowe witryn internetowych
monitoring witryny przez 24/7
wewnętrzne systemy zabezpieczeń
up-time witryn wynoszący aż 99,97%
Tego typu zabezpieczenia gwarantują odpowiedni poziom zabezpieczeń twojej strony WWW. Nie musisz się obawiać o żadne problemu w tej kwestii. Jedyne czego zabrakło to dwuetapowa weryfikacja 2FA, która byłaby wisienką na torcie kreatora.
WebWave – integracje
Niestety WebWave nie oferuje dużej ilości integracji, ale z pewnością będą one wystarczające dla większości witryn internetowych. Do dyspozycji mamy integracje analityczne, sprzedażowe, jak i marketingowe.
WebWave integruje się z narzędziami, takimi jak:
Przelewy24
Callback24
CallPage
Disqus
Facebook
Google Analytics
Google Calendar
Google Maps
Jotform
Bardzo brakuje mi tutaj integracji z Zapier, która pozwoliłaby na podpięcie kilku tysięcy dodatkowych aplikacji. Mam nadzieję, że ekipa WebWave niedługo wprowadzi taką możliwość, ponieważ bardzo ułatwiłoby to pracę.
WebWave – zalety i wady
WebWave to naprawdę świetny program do projektowania stron, który oferuje szereg narzędzi i funkcji umożliwiających projektowanie i edycję stron WWW. Oto kilka najważniejszych zalet i wad tego narzędzia, które zauważyliśmy podczas naszych szczegółowych testów tego narzędzia.
Zalety WebWave
- Intuicyjny edytor wizualny typu "przeciągnij i upuść"
- Biblioteka ponad 100 gotowych szablonów stron
- Interfejs całego kreatora działa w języku polskim
- Wbudowane funkcje AI do generowania stron i tekstów
- Dostępna jest całkowicie darmowa wersja
- Bardzo niska cena w porównaniu z konkurencją
- Opcje wprowadzania własnego kodu HTML, CSS i JS
- Darmowa domena na rok przy zakupie planu
- Dużo funkcji do optymalizacji strony pod kątem SEO
- Możliwość stworzenia własnego sklepu internetowego
- Duże możliwości personalizacji wyglądu stron internetowych
- Obsługa klienta i wsparcie techniczne na wysokim poziomie
Wady WabWave
- Brak możliwości importowania treści z innych stron
- Brak dwuetapowej weryfikacji konta (2FA)
- Mała ilość dostępnych integracji z innymi narzędziami
- Wysoki koszt odnowienia nazwy domeny po roku
Ocena WebWave
Edytor stron | 5/5 |
Integracje | 3/5 |
Cennik | 4/5 |
Obsługa klienta | 5/5 |
Poczta e-mail | 4/5 |
Responsywność | 4/5 |
Gotowe szablony | 4/5 |
Opcje SEO | 3/5 |
Hosting | 4/5 |
Zabezpieczenia | 4/5 |
Moja opinia – czy warto używać WebWave w 2024 roku?
WebWave to naprawdę potężny kreator tworzenia witryn internetowych, który oferuje wiele funkcji, bez potrzeby posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. Po przetestowaniu tego narzędzia mogę śmiało stwierdzić, że jest to doskonała opcja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.
Jedną z największych zalet WebWave jest jego prostota obsługi. Interfejs jest intuicyjny, a edytor wizualny typu „przeciągnij i upuść” pozwala swobodnie manipulować elementami strony. Warto również zwrócić uwagę na funkcję generowania stron i tekstów przy użyciu sztucznej inteligencji, co jest niezwykle przydatne i oszczędza czas.
Co więcej, WebWave oferuje szeroką gamę funkcji, takich jak tworzenie podstron, blogów, sklepów internetowych, a także integrację z narzędziami analitycznymi i marketingowymi. Dodatkowo, darmowe gotowe szablony stron internetowych i biblioteka zdjęć i ikon sprawiają, że zbudowanie własnej strony internetowej staje się maksymalnie proste i szybkie.
Jednak nie wszystko jest idealne. Brakuje nieco zaawansowanych opcji SEO oraz większej liczby integracji z zewnętrznymi narzędziami. Ponadto, niektóre funkcje, takie jak wysyłka newsletterów, mogłyby być bardziej rozbudowane.
Mimo tych drobnych wad, WebWave nadal pozostaje świetnym wyborem dla osób poszukujących łatwego w obsłudze i wszechstronnego kreatora stron. Ostatecznie, oceniam WebWave na 4,6 na 5 gwiazdek. To solidny kreator stron, który z pewnością spełni oczekiwania większości osób, które tworzyć spersonalizowane strony i witryny internetowe.
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest najlepszy kreator stron internetowych?
Czy WebWave oferuje certyfikat SSL?
Tak, WebWave oferuje darmowy certyfikat SSL dla wszystkich swoich użytkowników. Jest to istotne zabezpieczenie, które pozwala na szyfrowanie danych przesyłanych między użytkownikiem a serwerem, co wpływa korzystnie na bezpieczeństwo witryny.
Czy WebWave jest lepszy od Wix?
WebWave oferuje prosty interfejs typu „przeciągnij i upuść”, polskojęzyczne wsparcie klienta i różnorodne funkcje, w tym AI Builder. Wix natomiast ma większą bazę szablonów i integracji. Decyzja zależy od Twoich wymagań dotyczących strony WWW.
Jakie są zalety i wady WebWave?
Czym jest WebWave AI builder?
Czy WebWave jest darmowy?
Jakie są opinie o WebWave?
Ile kosztuje WebWave?
Cena WebWave zaczyna się od 33 złotych miesięcznie. Istnieją różne plany cenowe, które oferują różne funkcje i możliwości, takie jak darmowa domena, większa przestrzeń dyskowa i wsparcie techniczne.
WebWave – alternatywy
1. Wix
Wix to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych na rynku. Wix oferuje ogromną różnorodność szablonów, elastyczny interfejs „drag-and-drop”, zaawansowane funkcje SEO, integracje z aplikacjami oraz darmowy hosting. Wix jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, ze względu na swoją wszechstronność i elastyczność.
2. Hostinger
Hostinger znany jest głównie jako dostawca hostingowy, oferuje również kreator do tworzenia stron internetowych. Ich kreator stron jest prosty w obsłudze, oferuje wiele funkcji, takich jak szablony responsywne, edytor graficzny, integracje z aplikacjami oraz darmowy hosting. Jest to dobra opcja dla tych, którzy potrzebują kompleksowych rozwiązań hostingowych i tworzenia stron w jednym miejscu.
4. Elementor
Elementor to popularny wtyczka do WordPressa, która pozwala tworzyć spersonalizowane strony internetowe za pomocą intuicyjnego graficznego edytora. Jest to świetna opcja dla osób korzystających z WordPressa, którzy chcą łatwo tworzyć i dostosowywać swoje strony internetowe bez konieczności znajomości kodowania. Elementor oferuje również wiele dodatkowych funkcji, takich jak szablony, efekty animacji, czy integracje.