Woodpecker Recenzja (2023) – Opinie, Cennik, Wady, Test

Woodpecker Recenzja 2023 - opinia, cennik funkcje

woodpecker recenzja

Wysyłanie e-maili do potencjalnych klientów może być czasochłonne i ciężkie do ogarnięcia. Może, ale nie musi, ponieważ z rozwiązaniem przychodzi Woodpecker, które znacząco ułatwi e-mail marketing w twojej firmie i pozwoli zautomatyzować część jego najważniejszych procesów.

Woodpecker Recenzja

W tym artykule przyjrzymy się bliżej narzędziu Woodpecker, omówimy jego wszystkie funkcje, przeanalizujemy cennik oraz wszystkie plany cenowe, a pod koniec wystawimy ocenę, czy warto z niego korzystać? Zapraszamy na naszą szczegółową recenzję i opinie o Woodpecker. 

Co to jest Woodpecker?

Woodpecker to proste w obsłudze narzędzie, które pozwala skutecznie zautomatyzować wszystkie czynności związane z e-mail marketingiem. Co więcej, umożliwia tworzenie personalizowanych wiadomości e-mail oraz ustawianie własnych scenariuszy pod wysyłkę mailingu do użytkowników. 

Oprogramowanie na bieżąco monitoruje również liczbę otwarć i odpowiedzi na wysłane wiadomości, przez co prościej można analizować wyniki konkretnych kampanii marketingowych. Głównym celem Woodpecker jest wsparcie działań sprzedaży, relacji z klientami oraz obsługę e-mail marketingu, co w efekcie przyniesie większe przychody dla firmy. Narzędzie często jest również wykorzystywane do cold mailingu, a więc wysyłania wiadomości mailowych do potencjalnych klientów.

Jak zacząć używać Woodpecker?

Jeśli chcesz zacząć używać Woodpecker musisz najpierw założyć własne konto. Aby to zrobić, wystarczy, że wejdziesz na ich stronę internetową oraz wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Rejestracja nie wymaga podania karty kredytowej, a jedynie imienia, nazwiska i adresu e-mailowego w celu potwierdzenia rejestracji. 

Warto wspomnieć, że Woodpecker oferuje aż 30-dniowy bezpłatny okres, który pozwala na swobodne przetestowanie wszystkich funkcji narzędzia wszystkich zainteresowanym osobom. 

 

Po wypełnieniu formularza na nasz adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z przyciskiem aktywacyjnym do konta Woodpecker. Po kliknięciu przycisk będziesz mógł bezpłatnie korzystać z wszystkich dostępnych funkcji narzędzia przez aż 30 dni.

 

Kolejnym krokiem jest integracja z pocztą e-mail, która pozwoli nam wysyłać wiadomości oraz korzystać z pozostałych możliwości tego narzędzia. Cały proces konfiguracji jest bardzo prosty i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. 

Woodpecker pozwala na integrację z praktycznie każdą pocztą e-mail za pomocą protokołu IMAP. Dodatkowo istnieje możliwość integracji z takimi aplikacjami jak Google, Office 365 lub Microsoft Exchange.

Jak działa Woodpecker?

Działanie Woodpecker jest niezwykle proste, a obsługa bardzo intuicyjna. Po zalogowaniu oprogramowanie przeniesie Cię do głównego panelu, w którym będziesz mógł od razu zacząć pracę i stworzyć własny szablon kampanii cold mailingu. 

 

Wystarczy, że klikniesz przycisk “Add campaign”, a narzędzie przeniesie Cię do wbudowanego kreatora, który umożliwia tworzenie personalizowanych wiadomości i zautomatyzowania przebiegu całej kampanii. 

W kreatorze mailingu będziesz w stanie dodać swoją bazę adresów, do której ma zostać wysłana wiadomość, dodać ścieżki procesów, które mają zostać wykonane, gdy odbiorca wykona konkretne czynności lub spersonalizować swoją wiadomość. 

 

Świetną funkcją jest możliwość zaplanowania wysyłki mailingu na konkretne dni tygodnia lub godziny w ciągu dnia. Bardzo ułatwia to pracę i pozwala na sprawniejsze zarządzanie kampanią. 

 

Ponadto można tworzyć różne wersje wiadomości i testować, która z nich wypadnie lepiej, a jeśli dany użytkownik nie odpisze na twojego maila możesz ustawić automatyczny follow-up, który zostanie wysłane po kilku dniach.

Kolejną zakładką w panelu Woodpecker jest “Prospects”, która zawiera wszystkie adresy mailowe użytkowników, do których będzie wysyłany mailing. Co więcej, możesz dodawać dodatkowe dane do bazy, które pomogą Ci później lepiej dopasować wiadomości i spersonalizować je pod indywidualne potrzeby. 

 

Przykładowo możesz dodać nazwę firmy, status odbiorcy, imię i nazwisko, stronę internetową, a nawet odnośnik do konta Linkedin. 

Oczywiście dodatkowo będą dostępne również statystyki, które pozwolą Ci poznać dokładne informacje na temat konkretnego odbiorcy. Poznasz liczbę wysłanych wiadomości, ilość odpowiedzi lub ostatnią datę kontaktu. Są to bardzo wartościowe dane, które umożliwią Ci tworzenie jeszcze lepszych kampanii.

Integracje Woodpecker

Woodpecker posiada wiele ciekawych integracji z innymi aplikacjami. Pomogą one w automatyzacji ważnych procesów oraz z pewnością przyśpieszą czas pracy. Poniżej poznasz popularne tego narzędzia integracje oraz sposoby ich działania w praktyce. 

 

  • HubSpot – dzięki tej integracji zaoszczędzisz swój czas na synchronizację danych między systemami. Integracja z Hubspotem dostępna jest dzięki dodatkowi API i Integrations.
  • Slack – dzięki tej integracji będziesz mógł przekazywać wszystkie odpowiedzi z kampanii Woodpecker do dedykowanego kanału Slack. Ponadto, dzięki wyzwalaczom opartym na aktywności, możesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się z twoimi prospektami.
  • Zapier – integracja pozwala na połączenie z narzędziem, a następnie dodatkowe podłączenie się do praktycznie każdej aplikacji na świecie. Nie znalazłeś swojej integracji na Woodpecker? Zapier z pewnością będzie ją miał. 
  • Pipedrive – integracja ta łączy bazy kontaktów pomiędzy CRM a Woodpeckerem, aby usprawnić twoją pracę. Nie musisz już ręcznie przenosić leadów. Automatycznie przenosi również aktywność kampanii Woodpecker do Pipedrive – możesz zobaczyć na przykład, czy Twój prospekt otworzył e-mail, odpowiedział na niego lub czy został odrzucony. 
  • Calendy – po dodaniu linku do wydarzenia Calendly do kampanii, Woodpecker automatycznie oznaczy Twoich prospektów jako odpowiedzianych, jak tylko zaplanują spotkanie z Tobą poprzez Calendly. 
  • SalesForce – integracja pozwala tworzenie płynnych przepływów pracy od pierwszego punktu kontaktowego do zamknięcia sprzedaży.

Cennik Woodpecker

Nasza szczegółowa recenzja Woodpecker oczywiście nie obejdzie się bez przeanalizowania cennika. Oprogramowanie oferuje obecnie 3 plany cenowe, które zostały dopasowane do konkretnych grup odbiorców oraz różne potrzeby użytkowników. Poniżej znajdziesz opis każdego z nich oraz aktualną cenę. 

 

Plan Cold Email – cena zaczyna się od $49 miesięcznie, posiada wszystkie niezbędne funkcje, które pozwolą Ci zautomatyzować proces cold mailingu w swoim biznesie, możesz tworzyć personalizowane testy A/B oraz zaawansowane monitorowanie statystyk wysyłanych wiadomości. Będzie idealnym rozwiązaniem dla małych firm. 

 

Plan Sales Automation – cena zaczyna się od $59, posiada wszystkie funkcje z poprzedniego planu, a dodatkowo można wysyłać wiadomości SMS i umawiać rozmowy z potencjalnymi klientami. Ponadto możesz dodać nielimitowaną ilość dodatkowych członków zespołu. Będzie idealnym rozwiązaniem dla większości firm. 

 

Plan Agency – cena zaczyna się od $64 miesięcznie, posiada wszystkie funkcje z planu Cold Email, a dodatkowo posiada zwiększony poziom dostarczalności, weryfikację wszystkich adresów pocztowych, wysyłanie wiadomości do potencjalnych klientów bez żadnych limitów. Będzie idealnym rozwiązaniem dla średnich i dużych firm. 

 

Jak widzisz, każdy plan został dopasowany do różnych grup odbiorców. Pamiętaj, że Woodpecker oferuje bezpłatny okres próbny, który pozwoli Ci swobodnie przetestować wszystkie możliwości tego narzędzia. 

Zalety Woodpecker

Wady Woodpecker

Najczęściej zadawane pytania

Do czego służy Woodpecker?

Woodpecker to narzędzie służące do automatyzacji procesu cold mailingu, czyli wysyłania wiadomości e-mail do potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych. Głównym celem narzędzia jest ułatwienie pozyskiwania nowych klientów poprzez automatyczne i efektywniejsze wysyłanie wiadomości e-mail.

Jakie są opinie o Woodpecker?

Większość opinii o Woodpecker jest pozytywna. Dużo osób chwali narzędzie za jego automatyzację wysyłki mailingui personalizację wiadomości, co pozwala na skuteczniejsze pozyskiwanie nowych klientów. Użytkownicy doceniają również możliwość robienia testów A/B i zaawansowane śledzenia statystyk kampanii.

Ile kosztuje Woodpecker?

Cena Woodpecker zaczyna się od $49 miesięcznie. Plan umożliwia tworzenie zaawansowanych kampanii cold mailingowych oraz autmoatyzację procesów. Będzie to idelane rozwiązanie dla małych i średnich firm, które zamierzają zwiększyć swoją sprzedaż w firmie. Warto wspomnieć, że Woodpecker oferuje aż 30-dniowy bezpłatny okres, który umożlwia swobodne przetestowanie wszystkich funkcji tego narzędzia. 

Recenzja Woodpecker - opinia

Podsumowując, jeśli szukasz narzędzia, które pomoże Ci skuteczniej pozyskiwać nowych klientów lub rozwijać swoje kontakty biznesowe, Woodpecker jest idealnym rozwiązaniem. To narzędzie do automatyzacji cold mailingu pozwala na tworzenie i wysyłanie masowych kampanii e-mailowych, personalizację wiadomości, testowanie A/B, zarządzanie odpowiedziami oraz integrację z popularnymi systemami CRM.

Woodpecker Recenzja

Naszym zdaniem zdecydowanie warto korzystać z Woodpecker. Narzędzie pozwolą oszczędzić mnóstwo czasu i sprawniej zarządzać e-mail marketingiem w biznesie. Dużą zaletą jest aż 30-dniowy bezpłatny okres próbny, który pozwoli poznać wszystkie funkcje.

Sprawdź pozostałe narzędzia dla biznesu

4.7/5 - (54 votes)
Udostępnij ten artykuł: