Sendinblue Recenzja – opinie, cennik, funkcje, czy warto? (2023)

Sendinblue opinia, cennik, funkcje narzędzia do mailingu

sedinblue recenzja 2023

Tworzenie kampanii marketingowych opartych o wysyłkę wiadomości email jest jedną z najskuteczniejszych form marketingu dostępnych aktualnie na rynku. Email marketing jest tak skuteczny, że potrafi znacząco podnieść przychody w firmie nie narażając jej na wysokie koszty. 

Sendinblue Recenzja

Na rynku istnieje obecnie mnóstwo narzędzi służących do wysyłki mailingu oraz jego całkowitej automatyzacji. W tym artykule skupimy się na jednym z nich. Będzie to narzędzie do email marketingu o nazwie Sendinblue.
 
Omówimy najważniejsze funkcjonalności, cennik, opinie oraz podsumujemy, czy warto korzystać z narzędzia tego do wysyłki mailingu w swojej firmie. Zapraszamy do recenzji Sendinblue.

Do czego służy Sendinblue?

Sendinblue jest zyskującym coraz większą popularność narzędziem do email marketingu. Jego zadaniem jest zbiorcza wysyłka mailingu do całej bazy adresów jednocześnie. Tego typu narzędzia oszczędzają mnóstwo czasu i potrafią szybko zwiększyć przychody w firmie. Ludzie uwielbiają robić zakupy korzystając z newsletterów i mailingu, który zawiera specjalne oferty lub promocje. 
 
Narzędzie Sendinblue istnieje na rynku już od 2007 roku. Jest to naprawdę świetny wynik i może świadczyć o jakości tego narzędzia. Jednak szczegółowo sprawdzimy to w dalszej recenzji Sendinblue. Na pokładzie firmy obecnie pracuje ponad 400 osób, a ich główna siedziba znajduje się we Francji. Narzędzie Sendinblue jest dostępne aż w 7 językach. 
 
Firma obsługuje ponad 300.000 aktywnych klientów i zdobywa coraz większą popularność na rynku narzędzi do email marketingu. Sendinblue działa obecnie w 160 krajach i planuje dalszą ekspansję. Tego typu wyniki naprawdę dobrze świadczą o firmie. Sprawdźmy jednak jak narzędzie działa w praktyce. Zapraszamy po recenzji Sendinblue, w której podzielimy się naszą opinią po kilkumiesięcznych testach.

Funkcje Sendinblue

Sendinblue jest czymś więcej niż prostym narzędziem do wysyłki mailingu. Narzędzie jest zdecydowanie bardziej zaawansowane i wyposażone w mnóstwo przydatnych funkcji, które usprawnią Twoje kampanie marketingowe. Poniżej znajdziesz najważniejsze funkcje Sendinblue.

Email marketing

Główną funkcją Sendinblue jest email marketing. Korzystając z tego narzędzia będziesz mieć możliwość tworzenia kampanii mailingowych w prosty i szybki sposób. Sendinblue posiada intuicyjny interfejs, który pozwala na tworzenie w pełni personalizowanych newsletterów bez znajomości programowania. Oprogramowanie posiada system „drag and drop”, które pozwala na dowolne umieszczanie bloków z tekstem, przycisków i bannerów dosłownie jednym kliknięciem. 
 
Po przygotowaniu newslettera będziesz mógł wybrać swoją bazę adresów e-mailowych i natychmiastowo wysłać im swój mailing. Istnieje również opcja zaplanowania wysyłki mailingu, które z pewnością zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu.

Kreator stron internetowych

Sendinblue posiada wbudowany kreator stron internetowych. Bez jakichkolwiek umiejętności programowania będziesz w stanie stworzyć własną stronę internetową. Wystarczy przeciągnąć teksty, grafiki i przyciski w odpowiednie miejsce i Twoja strona jest gotowa. Całość tworzenia zajmuje dosłownie 30 minut i jest bardzo intuicyjna. 
 
Będziesz w stanie stworzyć stronę zapisu do newslettera lub landing-page służący do sprzedaży e-booka, lub kursu internetowego. Jest to naprawdę świetna funkcjonalność, która bez wątpienia będzie przydatna w Twoim biznesie. 

SMS Marketing

Funkcją, która wyróżnia Sendinblue na tle konkurencji jest zdecydowanie możliwość tworzenia kampanii opartych o wysyłkę SMS. Tego typu forma marketingu ma największy współczynnik otwarć oraz dostarczalności. Oznacza to, że tworząc kampanie SMS marketing będziesz w stanie zmaksymalizować sprzedaż w Twoim biznesie. SMS marketing polega na wysyłce wiadomości SMS do bazy zebranych przez nas numerów telefonu. 
 
Nie każde narzędzie do mailingu posiada dodatkowo w pakiecie możliwość kampanii SMS. Dlatego warto zwrócić uwagę na Sendinblue, jeśli zależy Ci na tej formie dotarcia do odbiorców. 

Tworzenie formularzy zapisu

Funkcją, która jest wymagana w każdym narzędzi do email marketingu jest tworzenie formularzy zapisu do newslettera. Bez tej opcji byłoby ciężko zwiększać ilość subskrybentów mailingu. Sendinblue oczywiście posiada takową funkcjonalność i jest ona naprawdę rozbudowana. 
 
Możesz zaprojektować własny formularz zapisu, który jest w pełni personalizowany oraz umieścić w nim dane, które będą wymagane do wypełnienia przez odbiorcę. Może być to imię, adres e-mail, numer telefon lub jakiekolwiek inne dane, które będą Ci potrzebne do tworzenia kampanii marketingowych w Twojej firmie. Następnie będziesz mógł umieścić tego typu formularz na swojej stronie internetowej, która pozwoli Ci zdobywać nowe adresy mailingowe do Twojej bazy. 

Segmentacja bazy kontaktów

Narzędzie Sendinblue jak każdy inny program do wysyłki mailingu posiada możliwość segmentacji odbiorców na osobne grupy. Pozwala to na dzielenie subskrybentów Twojego newslettera na zróżnicowane części. Przykładowo możesz rozdzielić ludzi na różne grupy wiekowe, płeć, stanowiska w firmach, lokalizację etc. 
 
Wysyłając przykładowo kampanię marketingową na Dzień Kobiet będziesz w stanie wybrać wyłącznie grupę zawierają kobiety i wysłać wyłącznie do nich najnowszy newsletter zawierający promocję na Twoje produkty. Jest to tylko przykład, a w rzeczywistości istnieje mnóstwo możliwości, które umożliwia odpowiednia segmentacja bazy adresów. 

LiveChat

Kolejną funkcjonalnością narzędzia Sendinblue jest LiveChat. To bardzo przydatna opcja, która z pewnością zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i nerwów. Klienci będą w stanie napisać do Ciebie bezpośrednio na Twojej stronie internetowej korzystając z małego okienka. Rozwiązanie LiveChat jest w ostatnich latach niezwykle popularne za sprawą wygody, którą ze sobą niesie. Umieszczenie tego typu czatu na swoją stronę internetową jest bardzo proste i Sendinblue uprościł proces do maksimum. 

Automatyzacja mailingu

Nieodłącznym elementem każdego dobrego narzędzia do email marketingu jest funkcja automatyzacji. Bez tego większość narzędzi do mailingu byłoby praktycznie bezużyteczne. W przypadku Sendinblue sprawa ma się dobrze, ponieważ narzędzie jest wyposażone w zaawansowane opcje automatyzacji. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ zdecydowana większość narzędzi posiada tego typu funkcjonalność. 

Platforma CRM

Jak widzisz Sendinblue nie jest jedynie zwykłym narzędziem do wysyłki mailingu i automatyzacji. Oprogramowanie jest również platformą CRM, która pozwala na śledzenie wyników w firmie. Bardzo ciekawa funkcja, która z pewnością przypadnie do gustu nie jednej osobie prowadzącej własny biznes. 

Prezentacja Sendinblue

W ramach tej recenzji Sendinblue stworzyliśmy film, który ukazuje narzędzie od środka. Dzięki temu możesz na spokojnie przejrzeć, czy narzędzie przypadnie Ci do gustu. Zaznaczamy, że nie przedstawiliśmy wszystkich funkcji tego narzędzia, a skupiliśmy się na najważniejszych możliwościach. 

Integracje Sendinblue

Sendinblue jest narzędziem, które posiada mnóstwo dodatkowych integracji z innymi narzędziami. Jest to niezwykle istotny element, który może decydować o wyborze narzędzia do email marketingu. Im więcej jakościowych integracji tym prościej będzie nam pracować w danych oprogramowani. 
 
Oto lista integracji Sendinblue:
 • Pepedrive
 • Shopware
 • NinjaForms
 • Gleam
 • Hustle
 • WisePops
 • Stripe
 • SalesForce
 • MailChimp
 • Facebook Ads
 • Google Ads
 • Gmail
 • Bouncer
 • Jimdo
 • Magento
 • Make
Sendinblue jest narzędziem, które posiada mnóstwo dodatkowych integracji z innymi narzędziami. Jest to niezwykle istotny element, który może decydować o wyborze narzędzia do email marketingu. Im więcej jakościowych integracji tym prościej będzie nam pracować w danych oprogramowani. 

Cennik Sendinblue

Cennik Sendinblue jest bardzo dobrze zoptymalizowany. W ofercie narzędzia znajdują się 4 plany, które są kierowany do konkretnych grup docelowych. Poniżej przedstawiliśmy szczegółowo opisane plany wraz z ich aktualnymi cenami. Warto zaznaczyć, że cena każdego planu zależna jest w głównej mierze od wielkości Twojej adresów emaliowych oraz ilości wysyłanych newsletterów w ciągu danego miesiąca. 

Pakiet Darmowy

Będzie idealny dla początkujących przedsiębiorców i freelancerów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Pakiet posiada podstawowe funkcjonalności i limity ilości wysyłanych newsletterów miesięcznie.

 

Funkcje tego pakietu:

 • Pakiet jest całkowicie bezpłatny
 • Nieograniczona baza kontaktów
 • Możesz wysłać maksymalnie 300 e-maili dziennie
 • Czat ( maksymalnie 1 użytkownik)

Pakiet Lite

Będzie idealny dla małych i średnich firm, które potrzebują podstawowego narzędzia do email oraz SMS marketingu. Dodatkowo przydatną opcją będzie wbudowany kreator stron internetowych oraz system CRM.
 
Funkcje tego pakietu:
 • Cena pakietu zaczyna się od $25 miesięcznie
 • Wszystko to co w pakiecie Darmowym
 • Nieograniczona baza kontaktów
 • Brak dziennego limitu wysyłek mailingu
 • Obsługa poczty elektronicznej
 • Testy A/B
 • Usuwane logo Sendinblue,
 • Zaawansowane statystyki

Pakiet Premium

Będzie idealny dla średnich i dużych firm, które potrzebują stabilnego narzędzia do mailingu. Zależy in na jakości i niezawodnych działaniu narzędzia, które posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, które wzniosą marketing na wyższy poziom.

 

Funkcje tego pakietu:

 • Cena pakietu zaczyna się od $65 miesięcznie
 • Wszystko to co w pakiecie Darmowym i Lite
 • Automatyzacja Marketingu
 • Reklamy na Facebooku
 • Kreator storn internetowych
 • Dostęp dla wielu użytkowników
 • Stałe wsparcie telefoniczne

Pakiet Enterprise

Będzie idealny dla dużych firm i korporacji, które posiadają ogromne wymagania i oczekiwania pod narzędzie do email marketingu. Zależy im na zaawansowanych funkcjach i wykorzystaniu maksimum potencjału narzędzia.
 
Funkcje tego pakietu:
 • Cena zostaje ustalona indywidualnie
 • Wszystko to co w pakiecie Premium
 • Niestandardowy wolumen maili
 • Priorytetowe wysyłanie newsletterów
 • 20+ stron internetowych
 • Dostęp dla 10+ użytkowników
 • SSO (SAML)
 • Dedykowany menedżer sukcesu klienta
 • Wsparcie priorytetowe

Zalety i wady Sendinblue

sedinblue opinia
Sendinblue to naprawdę ciekawe narzędzie do marketingu. Pozwala na tworzenie kampanii opartych zarówno o wysyłkę mailingu, jak i również zwykłych SMS. Podczas naszych kilkumiesięcznych testów zebraliśmy listę najważniejszych wad oraz zalet Sendinblue. Pamiętaj, że na świecie nie ma idealnych narzędzi i każde z nich posiada mniejsze lub większe wady. W Sendinblue nie są one jednak znaczące.

Zalety:

Wady:

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Sendinblue?

Sendinblue jest zyskującym coraz większą popularność narzędziem do email marketingu. Korzystając z tego narzędzia będziesz w stanie stworzyć oraz wysłać własny newsletter. 

Ile kosztuje Sendinblue?

Cena Sendinblue zaczyna się od $25 miesięcznie. Jest to pakiet Lite, który będzie świetnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które potrzebują stabilnego narzędzia do wysyłki mailingu. Warto zaznaczyć, że Sendinbblue posiada również całkowicie darmową wersję. 

Czy Sendinblue jest lepszy niż MailerLite?

Zarówno Sendinblue oraz MailerLite świetnie będą nadawać się jako narzędzie do email marketingu. Główną różnicą między tymi narzędziami są dodatkowe funkcjonalności. Sendinblue dodatkowo obsługuje SMS Marketing oraz posiada system CRM. MailerLite jest narzędzie, które posiada wyłącznie funkcje związane z email marketingiem. 

Jakie są opinie na temat Sendinblue?

Sendinblue zdobywa coraz większą popularność. Z reguł posiada bardzo pozytywne opinie. Ludzie bardzo chwalą sobie obsługę klienta i intuicyjny interfejs, która ułatwia korzystanie z tego narzędzia. 

Czy w Sendinblue można tworzyć strony internetowe?

Tak. Korzystając z Sendinblue będziesz mógł stworzyć własny landing-page, na którym będziesz mógł umieścić tekst, zdjęcia lub formularze zapisu. Jest to jednak dosyć uproszczony kreator i nie pozwala na stworzenie pełnoprawnej i zaawansowanej strony internetowej. 

Podsumowanie recenzji Sendinblue

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas recenzja Sendinblue pozwoli Ci ułatwić decyzję nad wyborem odpowiedniego narzędzia do email marketingu. Szczegółowo analizowaliśmy to narzędzie od kilku miesięcy i staraliśmy się opisać wszystkie najważniejsze funkcjonalności i wyróżniające się cechy. 

 

Sendinblue to naprawdę dobre narzędzie do email marketingu. Będzie idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które potrzebują niezawodnego narzędzia do wysyłki mailingu. 

Sendinblue Recenzja

Warto zaznaczyć, że Sendinblue posiada sporo dodatkowych funkcji, które wyróżniają się na tle konkurencji. Korzystając z narzędzia Sendinblue będziesz w stanie wykonać również kampanie marketingowe oparte o wysyłkę SMS. Kolejną ciekawą opcją jest wbudowany system CRM, który pozwoli Ci na monitorowanie sprzedaży w firmie. 

 

 

Narzędzie posiada również wbudowany kreator stron internetowych. Jest on jednak bardzo podstawowy i nie umożliwia tworzenia zaawansowanych kreacji. Nie można się jednak dziwić, ponieważ nie do tego służy Sendinblue. Przede wszystkim jest to narzędzie do wysyłki mailingu, a to robi naprawdę na dobrym poziomie.

 

Obsługa klienta w Sendinblue jest bardzo szybka i pomocna. Podczas naszych testów nie mieliśmy problemów z kontaktem i obsłużono nas naprawdę bardzo profesjonalnie. Cennik Sendinblue również jest rozsądny, a przedstawione na stronie ceny pakietów dobrze dostosowane do odpowiednich grup docelowych.

Szczegółowe recenzje narzędzi do email marketingu:

5/5 - (47 votes)
Udostępnij ten artykuł: