ClickUp Recenzja (2023) – Opinie, Cennik, Funkcje, Czy Warto?

ClickUp Recenzja 2023 - opinie, cennik, funkcje

clickup recenzja

Odpowiednia organizacja zadań w firmie jest niezwykle ważnym elementem, który pozwoli na sprawniejsze zarządzanie zespołem oraz szybsze osiąganie rezultatów i wyznaczonych celów. Dlatego musisz pamiętać o wyborze dobrego narzędzia, które pozwoli Ci panować nad działaniami swojego biznesu i rozdzielać zadania pod konkretne osoby w firmie. 

ClickUp Recenzja

W tym artykule przyjrzymy się bliżej narzędziu ClickUp, które jest bardzo popularnym oprogramowaniem służącym organizacji zadań i projektów w małych, średnich, a nawet dużych firmach. Program umożliwia na kontrolę pracy, zarządzanie zespołem oraz organizację kalendarza. Przedstawimy Ci wszystkie funkcje ClickUp, omówimy jego cennik, integracje, zalety, wady, a na końcu podsumujemy, czy warto korzystać z tego narzędzia.

Co to jest ClickUp?

ClickUp to narzędzie do organizacji i planowania zadań w firmie. Przy użyciu tego oprogramowania będziesz w stanie sprawnie zarządzać zadaniami i przypisywać je do konkretnych członków zespołów. ClickUp to bez wątpienia najpopularniejsze tego typu rozwiązanie na rynku, które zbiera w ostatnim czasie bardzo pozytywne opinie. 

 

Ponadto przy użyciu ClickUp będziesz mógł ustalić cele, do których zmierza firma oraz monitorować ich progres w czasie lub śledzić bieżące projekty w czytelnym kalendarzu. W dalszej części recenzji omówimy wszystkie funkcjonalności tego narzędzia i przedstawimy sposoby ich użycia w praktyce.

Kluczowe funkcje ClickUp

ClickUp to bardzo zaawansowane narzędzie do organizacji zadań. Posiada szereg funkcji, które umożliwiają lepszą pracę, która z pewnością oszczędzi mnóstwo twojego czasu. W tej sekcji przedstawimy Ci kluczowe funkcje ClickUp oraz opisy ich możliwości.

Organizacja zadań w firmie

Główną funkcją ClickUp jest możliwość zarządzania projektami i zadaniami w firmie. Możesz tworzyć i organizować zadania, listy zadań do zrobienia oraz projekty. Przypisywanie poszczególnych zadań do konkretnych osób, ustawianie priorytetów i terminów oraz śledzenie postępu w realizacji to tylko kilka z funkcji, jakie ClickUp rozwiązuje. Co więcej, tworzenie kalendarzy i harmonogramów oraz automatyczne przypominanie o zadaniach pozwoli Ci na jeszcze większą efektywność i produktywność pracy. 

Narzędzie pozwala na tworzenie osobnych przestrzeni, które mogą zostać wykorzystywane przez konkretne zespoły firmy. Każda przestrzeń będzie posiadać swoje projekty oraz oddzielne zadania. Tego typu funkcja zdecydowania ułatwia poruszanie się w aplikacji ClickUp.

Wizualizacja zadań i planów

Wizualizacja zadań pozwala na lepsze rozumienie celów i planów. ClickUp posiada kilka różnych widoków i sposobów wyświetlania bieżących zadań. Istnieje tabela zadań, w której można przeglądać i filtrować zadania według różnych kryteriów, takich jak przypisany użytkownik, priorytet czy status. Dodatkowo istnieje widok Gantta, który pozwala na przedstawienie zadań w postaci diagramu zależności między zadaniami oraz ich terminami. 

Osoby, które preferują kalendarz, mogą skorzystać z widoku kalendarza, gdzie zadania są przedstawione w postaci wydarzeń (bloków)  na kalendarzu. Dzięki różnym sposobom wizualizacji możesz lepiej planować i koordynować pracę zespołu, a także łatwiej śledzić ich postęp w realizacji zadań.

Personalizowane checklisty

ClickUp oferuje też możliwość tworzenia i używania checklist, czyli list rzeczy do zrobienia, które pozwalają na lepsze zarządzanie zadaniami. Checklisty mogą być tworzone przy każdym zadaniu i mogą zawierać różne pozycje, które trzeba wykonać, aby zadanie zostało ukończone. Użytkownicy mogą oznaczać pozycje jako wykonane lub niewykonane, co pozwala na łatwe śledzenie postępu w realizacji zadania. 

Checklisty są szczególnie przydatne przy skomplikowanych zadaniach, które składają się z wielu kroków, a także przy zadaniach, które wymagają współpracy wielu osób. Pozwalają one na lepszą organizację pracy i koordynację działań, co przyczynia się do lepszej efektywności i produktywności.

Gotowe szablony w ClickUp

Świetną funkcją ClickUp są gotowe szablony, które pomagają rozpocząć pracę z narzędziem bez konieczności tworzenia wszystkiego od zera. Dostępne szablony to m.in: projekty do software development, projekty do marketingu, projekty do zarządzania zadaniami czy projekty do zarządzania czasem. Zawierają one już wstępnie ustawione listy zadań, projekty, kalendarze itp. Wystarczy dostosować je do swoich potrzeb lub możesz tworzyć własne, spersonalizowane do swoich indywidualnych potrzeb. 

Gotowe szablony ClickUp to bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko rozpocząć pracę z narzędziem oraz dla tych, którzy potrzebują pomocy w organizacji projektów i zadań.

Status zadań i projektów

Jak większość tego typu narzędzi również ClickUp umożliwia ustawianie różnych statusów zadań i projektów, co pozwala na łatwe śledzenie postępu ich realizacji. Domyślnie dostępne statusy to „nowe”, „w toku”, „wstrzymane” oraz „ukończone”. 

Możesz też swobodnie tworzyć własne statusy, dostosowane do swoich potrzeb. Możliwe jest również filtrowanie i sortowanie zadań według statusu, co pozwala na łatwe znalezienie potrzebnych informacji.

Śledzenie czasu pracy

Kolejną istotną możliwością ClickUp rejestrowanie czasu poświęconego na poszczególne zadania i projekty. Możesz rozpoczynać i kończyć liczenie czasu dla danego zadania, co pozwala na dokładne określenie ilości czasu poświęconego na jego realizację. W ten sposób będziesz w stanie w prosty sposób zobaczyć, ile czasu zajęło Ci wykonanie konkretnego zadania. 

Co więcej, możliwe jest również łatwiejsze rozliczanie czasu pracy pracowników i późniejsze wystawianie faktur. Jest to szczególnie przydatna funkcjonalność dla freelancerów oraz większych firm, które potrzebują śledzić czas pracy swoich pracowników.

Wbudowany ciemny motyw

Ogromną zaletą korzystania z ClickUp jest wbudowany ciemny motyw. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które pracują w nocy lub w pomieszczeniach o małym oświetleniu, ponieważ mniej obciąża wzrok. Będzie to także popularne rozwiązanie dla osób, które po prostu lubią ciemniejszą kolorystykę. 

Aktywacja ciemnego motywu jest łatwa, ponieważ wystarczy przejść do ustawień i wybrać opcję „ciemny motyw”. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie interfejsu do indywidualnych preferencji użytkownika, co przyczynia się do lepszej wygody i efektywności pracy.

Ustawianie celów do osiągnięcia

ClickUp pozwala na określenie celów, które chcą osiągnąć dla swoich projektów lub zadań. Mogą one być różnego rodzaju, od krótko i długoterminowych do celów dotyczących zespołu lub indywidualnych. 

Cele mogą być ustawione na poziomie projektu lub zadania, a także mogą być monitorowane w celu śledzenia postępu. Dzięki możliwości ustawiania konkretnych celów do osiągnięcia użytkownicy mogą lepiej skupić się na swoich priorytetach i lepiej zaplanować swoją pracę.

Narzędzia do migracji ClickUp

Korzystałeś już wcześniej z innego narzędzia do organizacji zadań? Na szczęście przenosząc się do ClickUp nie musisz niczego ręcznie przenosić! ClickUp pozwala na automatyczną migrację z narzędzi takich jak Asana, Monday, Todoist, Trello, Jira i wiele więcej. Wystarczy kilka kliknięć i wszystkie projekty, foldery i zadania przeniosą się do nowej przestrzeni ClickUp. 

Jest to naprawdę świetna funkcja, która z pewnością ułatwi migrację oprogramowania i zaoszczędzi mnóstwo czasu, który w innym przypadku mógłby zostać przeznaczony na ręczne przenoszenie wszystkich projektów i zadań. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, wielki plus dla ClickUp.

Integracje dostępne w ClickUp

Jeżeli zależy Ci na dużej ilości dostępnych integracji, to idealnie trafiłeś. ClickUp posiada bazę aż 1000+ dedykowanych integracji z innymi aplikacjami, które pomogą Ci zautomatyzować procesy i połączyć kilka narzędzi jednocześnie, tworząc prawdziwy kombajn produktywności. Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze integracje ClickUp i wyjaśnimy ich działanie w praktyce:

 

 • Slack – integracja umożliwia tworzenie i zarządzanie zadaniami ClickUp bez opuszczania konwersacji. Możesz również dodać powiadomienia ze Slacka do dowolnie wybranego kanału.
 • HubSpot – integracja pozwala na zautomatyzowanie aż 20+ procesów pomiędzy ClickUp i HubSpot, aby usprawnić przepływy pracy, projekty i współpracę między działami w twojej firmie,
 • Google Drive –  integracja pozwala szybko wyszukiwać i dołączać pliki z dysku do konkretnych zadań stworzonych w ClickUp bez opuszczania platformy.
 • Loom – integracja pozwala na wklejenie linku do nagrania ekranu stworzonego w narzędziu Loom do opisu zadania lub nowego komentarza, aby osadzić wideo bezpośrednio w ClickUp.
 • Calendly – w chwili, gdy zaproszona osoba zaplanuje wydarzenie w Calendly, automatycznie utworzy się zadanie w ClickUp ze wszystkimi informacjami dotyczącymi spotkania.
 • Miro – integracja pozwala na osadzenie swojej tablicy Miro w ClickUp, aby uzyskać lepszą współpracę. Możesz planować swoje projekty pod każdym kątem, śledząc co dzieje się poza ClickUp.
 • Make – integracja pozwala na połączenie ClickUp z innymi aplikacjami do pracy, aby zautomatyzować procesy biznesowe. Możesz tworzyć proste lub złożone automatyzacje, które nie wymagają programowania.
 • SalesForce – integracja  stworzy nowe zadanie ClickUp dla każdej okazji utworzonej w Salesforce. W ten sposób z pewnością oszczędzisz sporo czasu. 
 • Zapier – narzędzie daje Ci dostęp do ponad 1000 aplikacji z gotowymi i konfigurowalnymi integracjami, aby pomóc Twojemu zespołowi zautomatyzować dokładnie to, czego potrzebuje.

Cennik ClickUp - plany cenowe

Cennik ClickUp jest bardzo zróżnicowany, przez co pozwala na dostosowanie odpowiedniego planu do konkretnych grup odbiorców. ClickUp posiada aż 5 planów cenowych, które różnią się od siebie funkcjami oraz dostępnymi możliwościami. Poniżej szczegółowo opiszemy każdy z nich, abyś mógł w prosty sposób podjąć odpowiednią decyzję. 

 

 • Plan Free – jest dostępny całkowicie za darmo bez limitów czasowych, dostępne jest 100 MB pamięci na dysku, możesz tworzyć nielimitowaną ilość zadań oraz współpracować z innymi użytkownikami. Dodatkowo masz dostęp do wsparcie technicznego 24/7 oraz możliwość śledzenia czasu pracy. 
 • Plan Unlimited – kosztuje $5 miesięcznie, masz dostęp do dysku bez ograniczeń pamięci, nielimitowane integracje z innymi aplikacjami, dostęp do poczty e-mail bezpośrednio w narzędziu, tworzenie celów w projektach, dodatkowa opcja tworzenia raportów. 
 • Plan Business – kosztuje $12 miesięcznie, posiada wszystkie funkcje z poprzednich planów oraz funkcję Google SSO, nielimitowany tworzenie grup, zaawansowane możliwości automatyzacji, foldery pod ustawione cele, mind mapy i zaawansowane śledzenie czasu pracy.
 • Plan Business Plus – kosztuje $19 miesięcznie, posiada wszystkie funkcje z poprzednich planów oraz współdzielenie działów, tworzenie personalizowanych ról użytkowników, dostęp do API narzędzia i priorytetowe wsparcie techniczne.
 • Plan Enterprise – cena jest ustalana indywidualnie podczas bezpośredniego kontaktu z ClickUp, Jest to plan dla najbardziej wymagających klientów, którzy mają duże wymagania i potrzebują wszystkich funkcji narzędzia. Plan zawiera zaawansowany dostęp do API, dedykowanego managera, profesjonalne permisje dla użytkowników oraz white labeling, który umożliwia dostosowanie całego wyglądu narzędzia pod swoje preferencje. 

 

Jak widzisz każdy plan ClickUp jest inny i trzeba na spokojnie podjąć decyzję wyboru. Naszym znaniem najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od darmowej wersji, a następnie w razie potrzeby zwiększanie planu na większe wersje. W ten sposób znajdziesz odpowiedni plan cenowy dostosowany pod swoje indywidualne potrzeby.

Czy ClickUp jest dla Ciebie?

ClickUp jest świetnym narzędziem dla zespołów, które potrzebują elastycznego i zintegrowanego rozwiązania do zarządzania projektami i zadaniami. To narzędzie jest doskonałe dla zespołów, które chcą mieć pełny wgląd w postęp projektu oraz koordynować pracę zespołu w skuteczny sposób. 

 

Dla firm, które cenią sobie dostępność narzędzia z każdego miejsca oraz zarządzanie zadaniami z poziomu urządzenia mobilnego, ClickUp będzie idealnym wyborem.

Zalety i wady ClickUp

zalety i wady clickup

Podczas naszych 30-dniowych testów ClickUp natknęliśmy się na mnóstwo świetnych rozwiązań, które śmiało możemy nazwać zaletami. Oczywiście zdarzyły się również wady, które musimy omówić, abyś miał ich świadomość i był w stanie podjąć odpowiednią decyzję wyboru oprogramowania dla siebie. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych zalet i wad korzystania z ClickUp. 

Zalety korzystania z ClickUp:

Wady korzystania z ClickUp:

Najczęściej zadawane pytania

Do czego służy ClickUp?

ClickUp jest narzędziem, które służy do zarządzania projektami i zarządzania zadaniami. Dzięki niemu możliwe jest planowanie, organizowanie oraz monitorowanie postępu projektów, oraz koordynowanie pracy zespołu. 

 

Narzędzie to posiada szereg funkcji takie jak tworzenie list zadań, przypisywanie zadań do konkretnych członków zespołu, tworzenie harmonogramów oraz śledzenie postępu projektu.

Jakie są opinie o ClickUp?

Opinie na temat ClickUp są w większości bardzo pozytywne. Wiele osób chwali narzędzie za jego elastyczność i funkcjonalność, a także za możliwość integracji z innymi narzędziami. Wiele osób docenia też możliwość łatwego dostępu do zadań z dowolnego miejsca dzięki aplikacji mobilnej. 

Ile kosztuje ClickUp?

Cena ClickUp zaczyna się od $5 miesięcznie i w zupełności wystarczy do zarządzania zadaniami w małych firmach. Narzędzie posiada wszystkie niezbędne funkcje, które pozwolą zorganizować wszystkie projekty i cele twojego zespołu. Warto wspomnieć, że ClickUp ma też całkowicie darmowy plan, który działa bez ograniczeń czasowych. Możesz więc swobodnie przetestować jego wszystkie funkcje oraz możliwości.

Recenzja ClickUp - nasza opinia

Podsumowując, ClickUp to naprawdę świetne narzędzie do planowania i organizacji zadań. Posiada dużo ciekawych funkcji, które z pewnością pomogą w zarządzaniu zespołem, a darmowa wersja narzędzia z pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem dla osób chcących zorganizować swoje zadania.