ConvertKit Recenzja (2024) – Opinie, Cennik, Wady, Funkcje

Czy warto używać ConvertKit w 2024 roku? Oto nasza opinia...
convertkit recenzja i opinie w 2024 roku

W ostatnim czasie na polskim rynku coraz częściej słyszy się o tym narzędziu. Przez jednych polecane, a przez drugich zdecydowanie odwrotnie. W tej recenzji ConvertKit szczegółowo przeanalizujemy działanie tego narzędzia. ⭐

 

Zaznaczamy, że narzędzie to zostało przez nas szczegółowo przetestowane i daliśmy sobie sporo czasu na przygotowania do napisania tego artykułu, aby recenzja ConvertKit była możliwie adekwatna do aktualnego stanu możliwości oraz funkcji tego rozwiązania.

Recenzja ConvertKit

Omówimy krok po kroku wszystkie funkcjonalności, cennik, opinie ConvertKit oraz przygotujemy podsumowanie czy warto korzystać z tego narzędzia podczas wykonywania swoich działań marketingowych. Po przeczytaniu naszej recenzji ConvertKit będziesz w stanie bez problemu podjąć decyzję o wyborze swojego narzędzia do wysyłki mailingu i automatyzacji newslettera. 
 
Co więcej, jeśli interesują Cię recenzje pozostałych narzędzi do email marketingu, przejdź na naszą stronę główną. Systematycznie tworzymy recenzje oprogramowania, abyś w szybki i zdecydowany sposób mógł podjąć odpowiednią decyzję. 😄

⭐ Skrót naszej opinii o ConvertKit

Nie masz czasu, aby przeczytać cały artykuł? Nie ma problemu! Oto skrót i najważniejsze informacje na temat platformy do mailingu ConvertKit:

 

 • Będzie to idealne narzędzie dla twórców internetowych i influencerów

 • Narzędzie oferuje darmową wersję aż do 1,000 subskrybentów mailingu
 • Niestety kreator stron docelowych oferuje wyłącznie podstawowe funkcje

 • ConvertKit ma wbudowane funkcje automatyzacji newsletterów

 • Polecamy sprawdzić alternatywy takie jak GetResponse lub MailerLite
 

W skrócie, ConvertKit to idealne narzędzie do e-mail marketingu dla osób początkujących, które potrzebują intuicyjnego programu do tworzenia swoich newsletterów i kampanii mailingowych. 💌 

Co to ConvertKit?

ConvertKit jest narzędziem do e-mail marketingu. Korzystając z ConvertKit będziesz w stanie wysłać newsletter do swojej bazy odbiorców jednym kliknięciem, nie tracąc czasu na wysyłanie wiadomości każdemu z osobna. Przyśpieszy to proces kontaktu z Twoimi klientami. Jeśli posiadasz już własny newsletter warto przeczytać artykuł na temat tego jak zdobyć więcej subskrybentów newslettera? Opisaliśmy w nim 7 skutecznych wskazówek.
 
Narzędzie jest bardzo popularne w USA i korzysta z niego mnóstwo twórców oraz firm. Dopiero od niedawna staje się coraz częściej wykorzystywane w naszym kraju za sprawą różnych akcji marketingowych. 
 
Nasuwa się, więc pytanie, czy Polacy pokochają to narzędzie tak samo, jak nasi przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych? Omówimy ten temat w dalszej części recenzji ConvertKit.  
 
Korzystając z ConvertKit będziesz mieć również dostęp do wielu dodatkowych funkcjonalności, które nie zawsze zostają udostępniane w innych narzędziach tego typu. Więcej na temat dodatkowych funkcji i możliwości tego oprogramowania przeczytasz poniżej. 

Specyfikacje ConvertKit 📄

Testy A/B:Tak
Nielimitowane newslettery:

Nie

Kreator landing page:Tak
Bezpłatny plan:Tak
Automatyzacja marketingu:Tak
Dostęp do integracji API:Tak
Wsparcie techniczne 24/7:Nie

Funkcje ConvetKit

ConvertKit posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności, które będą Ci potrzebne do stworzenia dobrze działającego newslettera. Jeśli jesteś twórcą internetowym ConvertKit będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Można powiedzieć, że to narzędzie jest właśnie głównie kierowane do tej grupy odbiorców. 
 
Warto skorzystać z wersji darmowej, która jest dostępna dla każdej osoby, W ten sposób będziesz wiedzieć, czy ConvertKit spełnia wszystkie Twoje wymagania. 
 
Poniżej rozpisaliśmy wszystkie dostępne aktualnie funkcje ConvertKit oraz ich krótkie opisy. Dzięki temu będziesz w stanie od razu stwierdzić, czy narzędzie sprosta Twoim oczekiwaniom. 🧐

1. E-mail Marketing

convertkit funkcja email marketingu
Główną funkcją narzędzie ConvertKit jest email marketing. Korzystając z możliwości ConvertKit będziesz w stanie w prosty i intuicyjny sposób wysłać newsletter do swojej bazy odbiorców. Działanie tej funkcji jest naprawdę wygodne oraz nie wymaga żadnego doświadczenia. Z pewnością poradzi sobie z tym każda osoba. 
 
Korzystając z ConvertKit będziesz w stanie całkowicie personalizować wygląd oraz układ swojego newslettera. Narzędzie posiada również w ofercie gotowe do użycia szablony.
 
Narzędzie ma wyjątkowo wysoki wskaźnik dostarczania wynoszący 98% i dobrą reputację wśród dostawców poczty e-mail. Dodatkowo posiada wbudowany system do śledzenia statystyk wysyłanych przez ciebie kampanii marketingowych. 

2. Kreator stron internetowych

recenzja convertkit
ConvertKit umożliwia tworzenie stron internetowych we wbudowanych kreatorze. W bardzo krótkich czasie będziesz w stanie stworzyć prostą stronę z dodanym formularzem zapisu do Twojego newslettera. 
 
Masz możliwość pełnej konfiguracji wyglądu oraz układu strony, dzięki czemu będziesz w stanie w pełni dostosować ją pod swoje potrzeby. Dodatkowo ConvertKit posiada rozbudowaną bibliotekę gotowych szablonów, z których możesz bezpłatnie korzystać. 😄
 
Twoja strona internetowa stworzona w kreatorze ConvertKit bez problemu poradzi sobie z obsługą takich narzędzi jak Google Analytics, Segment i/lub Facebook. Dodatkowo będziesz w stanie zoptymalizować SEO, polepszając jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. 

3. Automatyzacja

Następną funkcją, którą umożliwia ConvertKit są różnego rodzaju automatyzacje. Korzystając z nich, będziesz w stanie przygotować listę automatycznie wysyłanych wiadomości do swoich odbiorców. 
 
Przykładowo w chwili, gdy ktoś nowy dołączy do Twojego newslettera, automatycznie zostanie do niego wysłane personalizowane przywitanie lub po zakupie konkretnego produktu w Twoim sklepie zostanie do niego wysłana wiadomość odnośnie procesu jej realizacji. Jest to naprawdę ważna funkcja, która powinna być dostępna w każdym dobrym narzędziu do email marketingu. 

4. Tworzenie formularzy zapisu

Dzięki ConvertKit będziesz w stanie stworzyć personalizowane formularze zapisu do Twojego newslettera. Jeśli stworzysz już swój formularz, bez problemu będziesz mógł go umieścić na swojej stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że ConvertKit jest w pełni zintegrowany z Wodrpressem.

 

Integracje ConvertKit

ConvertKit posiada sporo ciekawych integracji, które ułatwią Ci pracę, a co najważniejsze oszczędzą mnóstwo czasu. Korzystając z integracji z innymi narzędziami będziesz w stanie połączyć oba oprogramowania i zautomatyzować ich pracę. Jest to naprawdę ważna funkcjonalność. 

 

Oto lista dostępnych integracji z ConvertKit:

 • ClickFunnels
 • Stripe
 • MemberPass
 • Poptin
 • WooCommerce
 • Bloom
 • SendOwl

Warto zaznaczyć, że nie są to wszystkie dostępne integracje. Istnieje ich sporo więcej, jednak skupiliśmy się nad najpopularniejszymi. ConvertKit zapewnia, że na bieżąco dodaje nowe aplikacje do swojej bazy.

Cennik ConvertKit

recenzja convertkit
Recenzja ConvertKit nie może obejść się bez przeanalizowania cennika wraz z wszystkimi dostępnymi funkcjami i możliwościami tego narzędzia. Sprawdziliśmy, więc wszystkie dostępne plany, które oferuje nam firma oraz postaramy się teraz w prosty sposób przedstawić Ci, które z nich są najbardziej opłacalne.
 
ConvertKit posiada 3 plany do wyboru. Każdy z nich jest kierowany do innej grupy odbiorców. Warto zaznaczyć, że w ofercie posiadają również plan, który jest całkowicie bezpłatny, ale więcej na ten temat opisaliśmy poniżej. ⭐
 
Wielkość ceny w głównej mierze zależna jest od ilości naszej bazy subskrybentów oraz ilości wysyłanych przez nas newsletterów. Im większa jest ilość posiadanych przez ciebie adresów e-mailowych, tym będziesz musiał więcej zapłacić. 
 
Oczywiście im droższy pakiet wybierzesz, tym będziesz mieć więcej możliwości i dostępnych funkcji w narzędziu. Jednak, aby mieć pewność odpowiedniego wyboru, śmiało na początku możesz korzystać z darmowej wersji. 
Pakiet Free
Idealny dla: początkujących twórców, blogerów i małych firm
 
 • Możliwość bezpłatnej wysyłki newsletterów bez limitu
 • Umożliwia zebranie bazy maksymalnie 300 adresów e-mail
 • Opcja stworzenia nieimitowanej ilości stron internetowych
 • Możesz tworzyć nielimitowane formularze zapisu
 • Umożliwia sprzedawać produkty bezpośrednio w newsletterze
Pakiet Creator
Idealny dla: średnich twórców, blogerów i małych firm
 
 • Zawiera wszystkie funkcje z pakietu Free (bezpłatnego)
 • Cena zaczyna się od $9, aż do $1916 miesięcznie (zależnie od wielkości naszej bazy adresów)
 • Stały dostęp do obsługi klienta 
 • Umożliwia zebranie bazy maksymalnie 400.000 adresów e-mail (zależnie od wybranego pakietu)
 • Bezpłatna migracja z innego narzędzia
 • Zautomatyzowane sekwencje e-maili
 • Integracje z innymi narzędziami
 • Jeden dodatkowy członek zespołu

 

Pakiet Creator PRO
Idealny dla: dużych twórców, blogerów i średnich firm
 
 • Zawiera wszystkie funkcje z pakietu Free oraz Creator
 • Cena zaczyna się od $25, aż do $2166 miesięcznie (zależnie od wielkości naszej bazy adresów)
 • System polecania newsletterów
 • Nieograniczona liczba członków zespołu
 • Punktacja subskrybenta
 • Zaawansowane raportowanie

Zalety i wady ConvertKit

recenzja convertkit
W tej sekcji recenzji ConvertKit przedstawimy Ci najważniejsze wady i zalety tego narzędzia. Dzięki temu w prosty sposób będziesz w stanie podjąć decyzję o wyborze oprogramowania do e-mail marketingu. Poniżej przygotowaliśmy listę zawierającą wady i zalety ConvertKit.
Zalety:
Wady:

Najczęściej zadawane pytania

Do czego służy ConvertKit?

ConvertKit jest jednym z najpopularniejszych narzędzi służącym do wysyłki mailingu. Idealnie nadaje się dla twórców internetowych lub blogerów. Narzędzie zyskuje coraz większą popularność w Polsce ze względu na prostą i intuicyjną obsługę.

Czy ConvertKit jest lepszy niż MailerLite?

ConvertKit jest jednym z najpopularniejszych narzędzi służącym do wysyłki mailingu. Idealnie nadaje się dla twórców internetowych lub blogerów. Narzędzie zyskuje coraz większą popularność w Polsce ze względu na prostą i intuicyjną obsługę.

Czy można zrobić stronę w ConvertKit?

Tak. ConvertKit pozwala na stworzenie własnej strony internetowej bez programowania. W prosty i szybki sposób będziesz w stanie stworzyć własną, profesjonalną stronę, na której będziesz w stanie umieścić formularz zapisu do Twojego newslettera. Narzędzie nie wymaga żadnych umiejętności i każda osoba będzie w stanie sobie poradzić z jego obsługą. 

Ile kosztuje ConvertKit?

ConvertKit pozwala na bezpłatne korzystanie z narzędzia aż do 300 subskrybentów. Po przekroczeniu tej ilości adresów w bazie będziesz musiał przenieść się na płatny plan rozpoczynający się od 9$ miesięcznie. Cena jednak jest w pełni zależna od ilości subskrybentów w Twojej bazie.

Podsumowanie recenzji ConvertKit

Mamy nadzieję, że ta recenzja ConvertKit rozwijała Twoje wszelkie wątpliwości odnośnie tego narzędzia. Teraz będziesz w stanie samodzielnie podjąć decyzję, czy to narzędzie będzie dla Ciebie odpowiednie.
 
Tygodniami szczegółowo analizowaliśmy wszystkie funkcje tego narzędzia i bez wątpienia możemy tylko polecić Ci jego wybór. Będzie to idealne rozwiązanie dla twórców internetowych i małych firm. 
 
Zdecydowanie największą zaletą ConvertKit jest prostota obsługi oraz intuicyjny interfejs. Dodatkowo warto zaznaczyć, że narzędzie posiada bardzo wysoki poziom dostarczalności wysyłanych wiadomości. Dlatego możesz mieć pewność, że wysłane przez Ciebie wiadomości z pewnością trafią do Twoich odbiorców. 

Ostatecznie oceniamy ConvertKit na 4,4 na 5. 

Recenzja ConvertKit

Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz również szczegółowe recenzje konkurencyjnych narzędzi do wysyłki mailingu i tworzenia stron internetowych. 
 
Warto, abyś przed podjęciem decyzji zakupowej przeczytał również pozostałe recenzje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Mamy nadzieję, że napisana przez nas recenzja ConvertKit Ci pomogła. 

Szczegółowe recenzje narzędzi do email marketingu:

4.7/5 - (119 votes)
Udostępnij ten artykuł: