Writesonic Opinie w 2024 roku – Recenzja, Cennik, Wady ❌

Czy warto używać Writesonic w 2024 roku? Poznaj naszą opinię...

writesonic recenzja i opinie w 2024 roku

Narzędzia do generowania treści AI są coraz częściej wykorzystywane przez profesjonalnych copywriterów, osoby zajmujące się zawodowo marketingiem, a nawet uczniów i studentów potrzebujących wsparcia przy tworzeniu treści do swoich prac. W tym artykule omówimy popularne oprogramowanie do tworzenia treści Writesonic. 🔍

Przedstawimy najważniejsze funkcje Writesonic, przeanalizujemy jego plany cenowe, rozpiszemy jego plusy i minusy, a na końcu podsumujemy czy warto korzystać z tego narzędzia w codziennej pracy tworzenia treści. Na potrzeby recenzji Writesonic testowaliśmy działanie asystenta AI przez 30 dni, aby nasza opinia była jak najbardziej szczegółowa. To jak, gotowy? Zaczynajmy! 

⭐ Skrót naszej opinii o Writesonic

Nie masz czasu, aby przeczytać cały artykuł? Nie ma problemu! Oto skrót i najważniejsze informacje z naszej recenzji na temat Writesonic:

 

 • Narzędzie oferuje naprawdę zaawansowany model językowy AI

 • Interfejs programu jest bardzo prosty, intuicyjny i szybko działa
 • Program oferuje darmowy plan bez ograniczeń czasowych
 • Cena płatnej wersji zaczyna się od $13 miesięcznie
 

W skrócie, Writesonic to bardzo dobre narzędzie do generowania teksów za pomocą sztucznej inteligencji. Oferuje wiele funkcji, które z pewnością ułatwią codzienną pracę. Polecamy to narzędzie przedsiębiorcom, marketerom i studentom. 🤠 

Writesonic opinie klientów

Podczas tworzenia tej recenzji sprawdziliśmy również opinie klientów na temat Writesonic, jakie zostały umieszczone w sieci na różnych stronach, czy blogach. 

 

Writesonic, zdobył naprawdę dobre recenzje od użytkowników na różnych platformach. Na G2, gdzie ludzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami z różnymi narzędziami, Writesonic otrzymał średnią ocenę 4,7 na 5, co jest naprawdę imponujące. ⭐

 

Podobnie na Capterra, gdzie użytkownicy oceniają różne oprogramowania, Writesonic uzyskał wysoką średnią ocenę 4,8 na 5. Na GetApp, a więc kolejnej platformie do recenzji, wynik Writesonic to średnia ocen 4,6 na 5.

 

Wysokie oceny oznaczają, że Writesonic nie tylko działa skutecznie, ale również jest łatwe w obsłudze i oferuje ogólnie wysoką jakość. Dla tych, którzy poszukują narzędzia do generowania treści tekstowej, Writesonic wydaje się być godnym uwagi wyborem.

Co to jest Writesonic?

Writesonic to zaawansowane narzędzie do generowania tekstów za pomocą sztucznej inteligencji GPT-4. Oprogramowanie potrafi wygenerować wysokiej jakości treści na bloga, stronę internetową lub kampanie marketingowe w ciągu kilku minut. ⏰

 

Przy pomocy wspomagania AI od Writesonic będziesz w stanie zautomatyzować sporą część procesów tworzenia content marketingu i skupić się na ważniejszych sprawach. Program może pisać teksty na dowolny temat, ponieważ działa na zasadzie zaawansowanej technologii uczenia maszynowego.

 

Co więcej, program Writesonic oferuje bezpłatne funkcje wprowadzania korekt w tekstach oraz szczegółowe sprawdzanie gramatyki. Oprócz tego narzędzie posiada kilka płatnych planów, które mogą być idealnym rozwiązaniem dla niektórych firm.

Specyfikacje Writesonic 📄

Darmowa wersja:

Tak

Cennik

Od $13

Model językowy:

GPT-4

Wtyczka do Chrome:

Tak

Integracja Zapier:

Tak
Automatyzacja marketingu:Tak
Dostęp do integracji API:Tak

Dostępne języki:

30+

Integracja WordPress:

Tak

Integracja SurferSEO:

Tak

Kluczowe funkcje Writesonic

Asystent AI (artificial intelligence) posiada szereg funkcji, które usprawnią proces pisania treści. W tej części recenzji Writesonic omówimy jego najważniejsze możliwości, a następnie opiszemy ich działanie w praktyce. 📝

 

Oto główne funkcje Writesonic:

 

 • Generowanie artykułów na bloga
 • Parafrazowanie długich tekstów
 • Rozbudowywanie długości tekstu
 • Tworzenie podsumowania treści
 • Generowanie opisów do produktów

Generowanie artykułów na bloga

Używając Writesonic możesz tworzyć rozbudowane artykuły na swojego bloga. Wystarczy, że podasz kilka słów kluczowych, a oprogramowanie napisze za Ciebie profesjonalny tekst, który następnie może zostać opublikowany na twojej stronie internetowej. Funkcja ta działa bardzo sprawnie i szybko, a wygenerowane treści nie zawierają błędów gramatycznych.

Będzie to idealne rozwiązanie do tworzenia content marketingu w swojej firmie. Oprócz tego istnieje opcja dostosowania całości tekstu do wyników wyszukiwania SEO, co pozwoli na zdobycie większego ruchu na twoim blogu. 🧐

 

Writesonic automatycznie dostosuje najważniejsze elementy tekstu w taki sposób, aby pozytywnie wpływały na jego odbiór przez takie wyszukiwarki jak Google czy Bing. Co więcej, oprogramowanie potrafi tworzyć artykuły przekraczające kilka tysięcy słów.

Parafrazowanie długich tekstów

Za pomocą Writesonic będziesz w stanie również swobodnie parafrazować teksty różnej długości. Wystarczy wkleić do narzędzia tekst, który zamierzasz sparafrazować, a sztuczna inteligencja w ciągu kilku sekund stworzy gotową treść, która będzie mogła zostać wykorzystana w mediach społecznościowych, na stronie internetowej lub pracy studenckiej.

Wykorzystując sztuczną inteligencję Writesonic podczas parafrazowania tekstów, otrzymasz w pełni unikalne treści, które są wolne od plagiatu. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany tonu wypowiedzi. Możesz ustawić ton formalny lub nieformalny w zależności od okoliczności i indywidualnych potrzeb.

Rozbudowywanie długości tekstu

Możesz wykorzystać Writesonic również do rozbudowywania długości twoich tekstów. Wystarczy, że samodzielnie napiszesz kilka zdań, a asystent pisania AI automatycznie rozbuduje tekst o kolejne zdania w tej samej tematyce. Tego typu funkcja jest niezwykle przydatna podczas procesu tworzenia content marketingu lub postów w mediach społecznościowych.

 

Zastanawiasz się, jak to działa? Umieść w asystencie Writesonic przykładowy tekst, który posłuży jako podstawa do generowania nowych treści, a następnie modele językowe wykorzystają ten tekst do nauczenia się kontekstu, stylu i gramatyki tekstu. Następnie, na podstawie kontekstu, modele generują dodatkowe treści, które uzupełniają oryginalny tekst.

Tworzenie podsumowania treści

Świetną funkcją Writesonic jest możliwość tworzenia automatycznie generowanego podsumowania treści. Jeśli stworzysz już tekst przy użyciu wspomagania AI, będziesz w stanie w ciągu kilku sekund stworzyć krótkie podsumowanie całości treści. Sztuczna inteligencja przetworzy całość tekstu, a następnie wybierze jego najważniejsze elementy i słowa kluczowe, aby stworzyć logiczny skrót.

Generowanie opisów do produktów

Oprogramowanie ma też możliwość generowania profesjonalnych opisów produktów pod sklepy internetowe. Wystarczy, że umieścisz w asystencie AI słowo kluczowe, które są związane z twoim produktem, a narzędzie stworzy ciekawe i zachęcające opisy produktów. Proces tworzenia tego typu treści może być bardzo skomplikowany i długi, ale dzięki Writesonic możesz napisać kilkaset opisów pod własny sklep e-commerce z dosłownie jeden dzień.

Dlaczego wykorzystanie sztucznej inteligencji w marketingu jest coraz bardziej popularne?

Korzystanie z sztucznej inteligencji w dziedzinie marketingu stało się w ostatnim czasie bardzo popularne, a wynika to z kilku istotnych czynników. Po pierwsze, AI pozwala na personalizację przekazu, dzięki czemu reklamy mogą być ukierunkowane na konkretne grupy odbiorców, co bardzo zwiększa skuteczność działań marketingowych.

tworzenie tekstów za pomocą ai narzędzie writesonic

Dodatkowo automatyzacja procesów jest w stanie znacząco zaoszczędzić nasz czas i koszty, dzięki czemu firmy mogą osiągać lepsze wyniki przy mniejszych nakładach pracy. Korzystanie z AI do przewidywania wyników kampanii marketingowych jest w stanie pomóc marketingowcom w dostosowywaniu swoich działań do zmieniających się potrzeb i zachowań klientów.

 

Oprócz tego, wykorzystanie AI w dziedzinie marketingu stało się już standardem, a firmy, które jeszcze nie korzystają z tej technologii, ryzykują utratę konkurencyjności na rynku. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na jej wykorzystanie w swoich działaniach marketingowych.

Integracja z SurferSEO

Writesonic ma pełną integrację z narzędziem do optymalizacji tekstów SurferSEO, które wspomaga użytkownika na każdym etapie pisania treści. Wykorzystując tę integrację, będziesz w stanie ustalić odpowiedni tytuł, sprawdzić pozycję strony w wyszukiwarce, a nawet sprawdzić jakość napisanego tekstu, dzięki czemu będzie się on wyżej pozycjonował w Google. 📈

 

Jakiś czas temu szczegółowo przetestowaliśmy narzędzie SurferSEO i serdecznie zachęcamy do przeczytania całości tego artykułu. Co więcej, oba narzędzia mają bardzo prosty interfejs użytkownika, przez co korzystanie z nich jest naprawdę bardzo przyjemne i nie wymaga żadnych umiejętności.

 

Połączenie tych dwóch narzędzi pozwoli osiągnąć maksymalne wyniki w pozycjonowaniu stron internetowych, a szczególnie będzie przydatne w przypadku gdy piszesz własnego bloga lub prowadzisz sklep internetowy. 

ChatSonic: czyli lepszy ChatGPT

Każde narzędzie do tworzenia tekstów za pomocą AI chce być lepsze od ChatGPT. Oczywiście tak samo jest w przypadku Writesonic, które jakiś czas temu stworzyło dedykowaną funkcję ChatSonic, która jest świetną alternatywą dla oprogramowania OpenAI.

 

Asystent ChatSonic w praktyce posiada dokładnie takie same możliwości jak popularny ChatGPT, ale na sterydach. W narzędziu dodatkowo można dostosować ton wypowiedzi lub wykorzystać jeden z dedykowanych szablonów wypowiedzi.

Cennik i plany Writesonic

Recenzja Writesonic nie obejdzie się oczywiście bez szczegółowego przeanalizowania cennika i dostępnych planów cenowych tego asystenta do tworzenia content marketingu. 😄 Oprogramowanie posiada aktualnie 3 plany cenowe, które zostały dostosowane do konkretnych grup odbiorców. Każdy plan ma inne funkcje, możliwości, a nawet różni się jakością generowanych tekstów.

 

 • Plan Darmowy: jest dostępny całkowicie bezpłatnie, umożliwia generowanie do 6,500 słów miesięcznie za pomocą sztucznej inteligencji, posiada 100 wbudowanych szablonów AI, oferuje pełną integrację Zapier, rozszerzenie do przeglądarki oraz dostęp do API oprogramowania. Będzie to idealny wybór dla osób, które chcą przetestować możliwości narzędzia

 • Plan Long-form: cena zaczyna się od $13 miesięcznie, umożliwia generowanie do 47,500 słów miesięcznie, wykorzystując sztuczną inteligencję, dodatkowo posiada możliwość integracji z SurferSEO, dostęp do priorytetowej obsługi klienta, wczesny dostęp do nowych funkcji AI. Będzie to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które potrzebują wsparcia do tworzenia treści.

 • Plan Custom: cena jest wyznaczana indywidualnie po kontakcie z działem obsługi, jest to pakiet kierowany do najbardziej wymagających użytkowników oraz dużych firm, które zamierzają tworzyć bardzo dużo treści za pomocą sztucznej inteligencji.

 

Oprócz tego każdy z planów może mieć różną jakość pisania AI. Cena pakietu będzie taka sama, ale ilość znaku będzie mniejsze w zależności od wybranej jakości. Im wyższa jakość sztucznej inteligencji, tym mniej słów w ciągu miesiąca będziesz w stanie wygenerować. 

 

Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie wersja „Long-form która pozwala na profesjonalne teksty pod bloga, opisy produktów, reklamy, strony docelowe lub kampanie marketingowe w mediach społecznościowych.

Plusy i minusy Writesonic

writesonic plusy i minusy używania

Dzięki Writesonic możesz stworzyć naprawdę dobre teksty, ale oprogramowania ma również swoje wady. Podczas naszych 30-dniowych testów tego asystenta AI znaleźliśmy mnóstwo zalet, ale trafiły się też drobne wady, które utrudniały korzystanie z narzędzia. Poniżej znajdziesz listy najważniejszych plusów i minusów korzystania z Writesonic.

Plusy korzystania z Writesonic

Minusy korzystania z Writesonic

Podsumowanie recenzji

Dużą zaletą asystenta Writesonic jest jego wyróżniający się jakością model językowy i sposób działania w oparciu o system GPT-4, który również jest wdrożony w popularnym ChatGPT. Oprócz tego narzędzie jest bardzo szybkie i świetnie przetwarza dane wejściowe.

 

Co więcej, wbudowany Chatsonic, który jest świetnym zamiennikiem dla ChatGPT to doskonałe narzędzie dla przedsiębiorców, ludzi pracujących w markeitngu, copywriterów, a nawet uczniów i studentów, któzy potrzebują wsparcia w swoich codziennych zadaniach.

 

Writesonic nie jest drogim narzędziem AI, ale warto na początek wybrać bezpłatną wersję próbną i przetestować wszystkie funkcje generowania tekstów. Znajdziesz tam podstawowe funkcje, które pozwolą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

 

Podsumowując, Writesonic to naprawdę świetne narzędzie do automatyzacji content marketingu i pisania treści za pomocą AI. Będzie idealnym wyborem dla małych i średnich firm, które potrzebują zaawansowanego oprogramowania do generowania treści za pomocą sztucznej inteligencji. Oceniam Writesonic 4,8 na 5. ⭐

Najczęściej zadawane pytania

Czy Writesonic ma bezpłatną wersję próbną?

Tak. Writesonic ma bezpłatną wersję próbną, która jest dostępna bez ograniczeń czasowych. Możesz za darmo tworzyć własne teksty za pomocą wspomagania AI, ale istnieje miesięczny limit generowanych słów. Dlatego jeśli zamierzasz wykorzysać pełny potencjał tego programu to warto zainwestować w wersję płatną.

Jak działa Writesonic?

Writesonic działa bardzo sprawnie i szybko. Aby rozpocząć tworzenie profesjonalnych tekstów za pomocą AI, wystarczy, że zarejestrujesz się bezpłatnie na stronie i wybierzesz swój plan. Następnie będziesz mógł używać praktycznie wszystkich funkcji dostępnych w narzędziu.

Kto powinien korzystać z Writesonic?

Wirtesonic będzie idealnym narzędziem dla przedsiębiorcow, ludzi zajmujących się marketingiem lub copywirterów, którzy potrzebują wsparcia podczas pisania swoich tekstów. 

 

Co więcej, będzie to również świetne narzędzie dla uczniów i studentów, którzy chcą ułatwić sobie pisanie prac lub zadań. W rzeczywistości z Writesonic powinien korzystać każdy, kto chce ułatwić sobie codzienną pracę i wykorzystać możliwości AI.

Do czego wykorzystać Writesonic?

Wirtesonic można wykorzystać do tworzenia treści na stronę WWW, bloga, landing page, komunikatów prasowych, a nawet wiadomości e-mail. W rzeczywistości wszystko, co wymaga tworzenia tekstów może zostać zlecone do asystenta Writesonic. Oprogramowania napisze za ciebie teksty oraz odpowie na różnego typu pytania tak samo jak znany ChatGPT.

Ile kosztuje Writesonic?

Cena Writesonic zaczyna się $13 miesięcznie. Oprócz tego dostępny jest też całkowicie bezpłatny pakiet, który pozwala na swobodne przetestowanie wszystkich funkcji tego narzędzia.

Jakie są opinie o Writesonic?

Opinie o Writesonic są w większości pozytywne. Narzędzie zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, a ludzie uwielbiają jego funkcje umożliwiające automatyczne pisanie tekstów lub opcję Chatsonic, która wedlug wielu osób jest lepszym zamiennikiem dla ChatGPT. Dodatkowo dużą zaletą Writesonic jest jego szybkość działania i zaawansowane przetwarzanie języka naturalnego.

Sprawdź pozostałe narzędzia dla biznesu

4.7/5 - (77 votes)
Udostępnij ten artykuł: