Omnisend Recenzja (2024) – Opinie, Cennik, Funkcje, Test

Omnisend opinie, cennik, kupon rabatowy, funkcje, wady
omnisend recenzja, opinie, cennik, funkcje, zalety, wady

Omnisend to skuteczne narzędzie służącym do wysyłki mailingu. Nie jest popularnym rozwiązaniem w naszym kraju, jednak za granicą zdobywa coraz większą pozycję na rynku rozwiązań do automatyzacji e-mail marketingu. Omnisend został założony już w 2014 roku, co oznacza, że na rynku istnieje już ponad 8 lat. Naprawdę imponujący wynik, który może być poparty jakością narzędzia do mailingu tego dostawcy. Sprawdzimy to w dalszej części tej recenzji. 

Omnisend: czy warto?

Korzystając z Omnisend będziesz w stanie jednym kliknięciem wysłać newsletter do wszystkich subskrybentów Twojego mailingu. Oszczędzisz mnóstwo czasu, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo tego, że klienci będą chętniej i częściej kupować Twoje usługi lub produkty. 

 

Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć więcej subskrybentów Twojego newslettera to jakiś czas temu stworzyliśmy krótki artykuł, który przedstawi Ci najlepsze sposoby do zwiększania bazy adresów w Twoim newsletterze.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego narzędzia do e-mail marketingu jest bardzo istotny elementem. Ważne, aby tego typu oprogramowanie spełniało wszystkie funkcjonalności, których obecnie potrzebuje Twój biznes, aby szybciej się rozwijać i zdobywać więcej zadowolonych klientów. 
 
Na tej stronie znajdziesz szczegółowe recenzje oraz aktualne rankingi najlepszych narzędzi do mailingu. Warto sprawdzić część z nich, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Poniżej znajdziesz szczegółową opinię, którą przygotowywaliśmy podczas kilku miesięcznych testów tego narzędzia. 

Funkcje Omnisend

Omnisend nie służy wyłącznie do mailingu. Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowane narzędzie, które posiada sporo dodatkowych funkcjonalności. Część z nich jest standardowym pakietem funkcji, które są dostępne w większości konkurencyjnym narzędzie do e-mail marketingu. Znajdą się również takie opcje, które są rzadkością i mało spotykanym elementem, który wyróżnia Omnisend na tle konkurencji. 

E-mail marketing

Funkcją, z której bez wątpienia słynie Omnisend jest e-mail marketing. Używając narzędzia będziesz w stanie budować listę mailingową i systematycznie wysyłać Twoim odbiorcom różne oferty i promocje, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż. Wysyłając tego typu newsletter będziesz w stanie utrzymywać relacje z klientami i przyzwyczajać ich do Twojej marki tak, aby została im w pamięci na jak najdłużej. 

Automatyzacja marketingu

Korzystając z Omnisend będziesz w stanie w pełni zautomatyzować wysyłkę Twojego mailingu. W prosty sposób możesz ustawić konkretne akcje spowodowane danym ruchem ze strony klienta.

 

Przykładowo po zapisie do Twojego newslettera odbiorca może dostać automatycznie maila, który oferuje kod promocyjny w podziękowaniu za dołączenie do mailingu Twojej firmy. Proces automatyzacji jest bardzo intuicyjny i wymagany, jeśli podchodzisz do biznesu na poważnie. 

Integracja z innymi narzędziami

Omnisend posiada możliwość integracji z narzędziami innych firm. Jest to świetna opcja w przypadku gdy prowadzisz sklep internetowy i chciałbyś automatycznie wysyłać przykładowo potwierdzenie zamówienia w Twoim sklepie do Twoich klientów.
 
Narzędzie posiada integrację między innymi z Shopify, Wix, WordPress, WooCommerce, BigCommerce i nie tylko. Firma stworzyła osobną stronę, która przedstawia wszystkie dostępne integracje. Jest ich naprawdę mnóstwo. Wszystkie integracje Omnisend są dostępne są tutaj. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

SMS Marketing

Używając Omnisend będziesz mieć możliwość tworzenia kampanii marketingowych opartych o SMS. Oznacza to, że możesz dostarczać Twoim klientom bezpośrednio wiadomości na ich telefon. Przykładowo po złożeniu zamówienia klient automatycznie dostanie wiadomość SMS o tym, że zamówienie zostało potwierdzone. 

Jest to naprawdę świetna funkcjonalność, która pozwoli ułatwić Twoim klientom dokonywanie zakupów w Twoim sklepie internetowym. W przyszłości szczegółowo omówimy SMS marketing i przedstawimy Ci najważniejsze zalety na jego temat. 

Popupy i formularze

Narzędzie Omnisend posiada również możliwość tworzenia popupów i  całkowicie personalizowanych formularzy na Twoją stronę internetową. Pozwoli to zwrócić uwagę odbiorców, którzy chętniej mogą dokonać zakupów na Twojej stronie internetowej lub zapisać się do newslettera. Tworzenie popupów i formularzy Omnisend jest niezwykle proste oraz intuicyjne w zaledwie kilka chwil będziesz w stanie umieścić przygotowany formularz, gdziekolwiek zechcesz. 

Segmentacja

Jest to niezwykle ważna funkcjonalność, która występuje we większości dobrej jakości narzędzi do mailingu. Segmentacja pozwala na tworzenie podziałów w Twojej bazie adresów e-mailowych. Przykładowo możesz rozdzielić bazę na dwie osobne części. Ludzi, którzy zrobili zakupy na Twojej stronie oraz osobną, która zawiera wyłącznie ludzi, którzy nic jeszcze nie kupili. Bardzo przydatna funkcjonalność, która powinna znajdować się w każdym narzędziu do e-mail marketingu. 

Cennik Omnisend

omnisend opinie
Omnisend posiada bardzo przystępny cennik. Ceny są bardzo dobrze dopasowane do funkcjonalności dostępnych w każdym z dostępnych pakietów. Poniżej znajdziesz opisy każdego pakietu z osobna. W ten sposób będziesz wiedzieć, który z nim powinieneś wybrać dla Twojego biznesu, aby czerpać jak najwięcej z jego możliwości. Warto zaznaczyć, że Omnisend posiada 3 pakiety w tym jeden, który jest całkowicie bezpłatny. 

Pakiet Free

Idealny dla małych firm lub osób prywatnych, które potrzebują podstawowego narzędzia do wysyłki mailingu. Sprawdzi się naprawdę dobrze dla osób, które chcą przetestować narzędzie przed wykupieniem pełnoprawnej wersji. 
 
Dostępne funkcje:
 • Maksymalnie możesz wysłać 500 e-maili miesięcznie
 • Pakiet jest całkowicie bezpłatny
 • Profesjonalnie wyglądające szablony wiadomości e-mail
 • Wbudowane automatyzacje i przepływy pracy
 • Wyskakujące okienka i formularze zapisu
 • Nieograniczona segmentacja
 • Raporty sprzedaży i wydajności
 • Testy A/B
 • Wsparcie klienta przez e-mail

 

👉 Sprawdź pakiet Free tutaj

Pakiet Standard

Idealny dla małych i średnich firm, które potrzebują stabilnego narzędzia do e-mail marketingu i zależy im na wysyłce większej ilości newsletterów w miesiącu. Będzie świetnym rozwiązaniem dla większości biznesów.
 
Dostępne funkcje:
 • Pakiet zawiera wszystko, co w darmowym pakiecie
 • Cena zaczyna się od $16 miesięcznie (zależne od ilości adresów w bazie)
 • Maksymalnie 150.000 adresów e-mail w bazie 
 • Maksymalnie możesz wysłać 1,800,000 e-maili miesięcznie
 • Dostaniesz dedykowanego menadżera ds. sukcesu klienta
 • Dostęp do czatu 24/7 oraz wsparcie na żywo

 

👉 Sprawdź pakiet Standard tutaj

Pakiet PRO

Idealny dla średnich i dużych firm, które posiadają większą bazę adresów e-mail i planują wysyłać sporo newsletterów w ciągu miesiąca. Jest to najbardziej zaawansowany pakiet dla wymagających biznesów. 
 
Dostępne funkcje:
 • Pakiet zawiera wszystko, co w darmowym oraz Standard
 • Cena zaczyna się od $59 miesięcznie (zależne od ilości adresów w bazie)
 • Maksymalnie 150.000 adresów e-mail w bazie 
 • Nielimitowana ilość wysyłanych newsletterów
 • Zaawansowane raportowanie bezpośrednio w narzędziu
 • Dostaniesz dedykowanego menadżera ds. sukcesu klienta
 • Priorytetowy dostęp do czatu 24/7 oraz wsparcie na żywo

 

👉 Sprawdź pakiet PRO tutaj

Zalety i wady Omnisend

omnisend recenzja

Jak każde inne narzędzie również Omnisend posiada swoje wady. Nie są one jednak bardzo odczuwalne i podczas naszych kilkumiesięcznych testów nie były bardzo zauważalne. Poniżej znajdziesz rozpiskę najważniejszych zalet oraz wad narzędzia Omnisend. 

Zalety:
Wady:

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Omnisend?

Omnisend jest narzędziem, które służy do wysyłki mailingu. Korzystając z narzędzia w prosty sposób będziesz w stanie zautomatyzować e-mail marketing w Twojej firmie oraz skutecznie rozwijać bazę adresów e-mail Twoich klientów. 

Ile kosztuje Omnisend?

Omnisend nie jest drogim narzędziem. Podstawowy pakiet kosztuje zaledwie $16 miesięcznie. Warto zaznaczyć, że narzędzie posiada również darmową wersję, która jest naprawdę dobra

Czy Omnisend jest lepszy niż MailerLite?

Zarówno Omnisend jak i MailerLite kierowane są do innej grupy odbiorców. Korzystając z Omnisend będziesz mieć możliwość tworzenia kampanii marketingowych opartych o wysyłkę SMS. MailerLite niestety nie posiada takiej funkcji, jednak jest zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem. 

Jakie są opinie na temat Omnisend?

Opinie na temat Omnisend są głównie pozytywne. Większość klientów narzędzia jest zadowolona, a narzędzie spełnia swoje wszystkie zadania. Podczas naszych kilkumiesięcznych testów nie zauważyliśmy dużych problemów z narzędziem.

Omnisend opinia

Omnisend to naprawdę świetne narzędzie do mailingu, które powinno przypaść do gustu większości firm. Jest bardzo dobrze zoptymalizowane, a interfejs narzędzia sprawia, że korzystanie z niego jest banalnie proste. 
 
Każda osoba, która wcześniej nie miała styczności z tego typu oprogramowaniem, bez problemu sobie poradzi. W razie jakichkolwiek problemów możemy się skontaktować z błyskawicznie szybką obsługą klienta Omnisend, która w szybki i zrozumiały sposób wytłumaczy nam każdy proces. 

Omnisend: czy warto?

Testowaliśmy Omnisend przez kilka miesięcy i osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Tworzenie kampanii marketingowych jest przyjemne i nie zajmuje dużo czasu. Dodatkowo posiadamy dostęp do bazy gotowych szablonów, które zostały przygotowane wcześniej przez Omnisend. 
 
Ogromnym atutem Omnisend jest możliwość korzystania z wersji darmowej. Każda osoba, która miałaby ochotę przetestować narzędzie ma taką możliwość. Istnieją tam ograniczenia, ale bez problemu w ten sposób będziesz w stanie zdecydować, czy narzędzie spełnia Twoje wymagania.
 
Jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości Omnisend zyska większą popularność w naszym kraju. Narzędzie posiada mnóstwo integracji z innymi programami i świetnie nadaje się do prowadzenia mailingu w sklepie internetowym. Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia pozostałych recenzji narzędzi do e-mail marketing, które systematycznie publikujemy.  

Sprawdź pozostałe narzędzia dla biznesu

4.7/5 - (68 votes)
Udostępnij ten artykuł: